Breakfast at Tiffany's (1961) poster

Breakfast at Tiffany's (1961)

Director
Country
USA
Runtime
115 minutes
Ricky.McFloyd Amerikan sinemacı Blake Edwards'ın yönetmenliğini üstlendiği 1961 çıkışlı sinema filmi "Breakfast at Tiffany's" (Fiffany'de Kahvaltı), ülkemizde 1963 yılında vizyona girdi. Truman Capote'nin (bkz. "Capote", "Infamous") aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan filmde Oscar Ödüllü aktris Audrey Hepburn ve 1994 senesinde hayatını kaybeden aktör George Peppard rol alıyor. Ayrıca, Oscar Ödüllü Amerikan aktris Patricia Neal ve 2003 senesinde hayatını kaybeden aktör Buddy Ebsen de filmde yer almakta. Filmle ilgili tuhaf bir notu da ekleyelim; Capote, kitabının film olacağını öğrenince Hepburn'un oynayacağı başkarakter için Marilyn Monroe'yi düşünmüş. Marilyn, bilinmeyen nedenlerden dolayı filmde yer almadı ve 1962 senesinde hayatını kaybetti. Holly, bir apartman dairesinde yalnız başına yaşayan, hayatın yalnızca eğlenceli tarafını gören, umarsız ve yaşamını erkeklerden aldığı paralarla sürdüren genç bir kadındır. Tesadüf eseri tanıştığı ve üst katına taşınan genç adam Paul ise, Holly ile daha ilk günden tuhaf bir ilişki içerisine girmiş, genç kızın hızına zor da olsa ayak uydurmuştur. Zengin erkeklerle yemeğe çıkıp, para alan Holly, arkadaş canlılıüğı sayesinde yeni komşusu Paul ile zamanla yakın bir arkadaşlık kurar. Ancak, isimsiz kedisi ve kendisine ait olmayan adıyla mutluluk oyunu oynayan genç kadın, çok geçmeden hayatın eğlenceli olmayan yönüyle de tanışacaktır.

Trailer not available.

buketaktas profile photo
buketaktas
yaa harikaydı o zamanlara aldı götürdü beni uzun zamandır bu kadar eski bir film izlememiştim etkilendim
9
5 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok hoş bir filmdi Audrey Hepburn ise muazzamdı :) Restore edilmiş haliyle de bugünkü filmlerden çok farkı yoktu neredeyse. Klasik film arayanlar için çok iyi bir tercih olucaktır :)
4
1 year ago
damla. profile photo
damla.
Audrey Hepburn tam bir moda ikonu ve onu izlemek gerçekten büyük mutluluk..zaten böyle eski filmleri de çok severim. Film çok şık ve parıltılı.. ayrıca moon river parçası da mutlaka dinlenmeli..
3
1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Hastasıyız dede :)))
1
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Filme daha iyi bir oyuncu yakışamazdı. Audrey Hepburn tam bir kraliçe edasında. Eski dönem filmleri içinde en sevdiğim diyebilirim. :)
1
over 1 year ago
starch profile photo

Who liked Breakfast at Tiffany's

Who wishlisted Breakfast at Tiffany's

Shelves that Include Breakfast at Tiffany's

Interesting content shared about Breakfast at Tiffany's

^ Back to Top