Breaking the Waves (1996) poster

Breaking the Waves (1996)

Tags
Director
Country
Denmark
Runtime
159 minutes
slymndgn Jan, bir kaza sonucu felç kalır. Onun geri dönmesi için dua eden karısı kendini suçlu hisseder. Dahası Jan, onun bir başkası ile seks yapması konusunda ısrarcı davrandığında iyice zorlanır.Jan kendisinden, başkası ile seks yaparken yaşadıklarını anlatmasını ister. Önceleri bu Bess için çok sıradışı bir durumdur. Ancak her şeyin bir zamanlar aralıksız dualar ettiği Tanrının isteği olduğuna inanır. Lars Von Trier’den aşk, cinsellik ve Tanrı kavramalarını mercek altına alan bir çalışma. Emily Watson, bu filmdeki rolü ile Oscar almıştır..

slymndgn profile photo
slymndgn
Trierciler harici yorum yapmasın bence film zor bi film anlamayan burda cinsellik falan demiş
0
11 months ago
eskon profile photo
eskon
her von trier filminde olduğu gibi karanlık veriyor insanın ruhuna. kadın ve cinsellik, yine her von trier filminde olduğu gibi burada çok kullanılıyor
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
AÇIK AÇIK EROTİK Öyle dram, romantik, konulu gibi türlere girdirildiğine aldanmayın, bildiğiniz erotik işte. Sadece böylesi film arayanlar için!
0
over 1 year ago
potakal profile photo
potakal
sen nasıl bişeysin öyle
0
over 1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
oldukça acıklı bir drama. tutkunun ve aşkın peşindeki bess, bir kadının neleri göze alabileceğini gösteriyor. ve bir ortaçağ karanlığının atmosferinde gerçekleşen bu hikayede aşkın ve tutkunun bedeli çok daha ağır oluyor..insanın boğazına düğüm atabilen filmlerden biri. trier europa'da yaptığını yine yapıyor: yine iyi-saf kolay incinen bir insanın çöküşünü izliyoruz. ama bu sefer çöküşün nedenleri farklı. europa'da almanya'da ikinci dünya savaşı sonunda iktidardan düşmesine rağmen toplum psikolojisinde hala yaşayan faşizm baskı unsuru iken burada ortaçağ'dan kalma geri bir kilise cemaati ve tutku/aşk ikilemi baskı unusuru oluşturuyor. sonucunda da yine başına gelenleri hak etmediği halde onlarla boğuşmak zorunda kalan bir ''iyi'' karakter izliyoruz. çok iyi bir film. emily watson'a da bir yıldız atmak gerek.
2
over 2 years ago

Who liked Breaking the Waves

Who wishlisted Breaking the Waves

Shelves that Include Breaking the Waves

Interesting content shared about Breaking the Waves

^ Back to Top