Bridge of Spies (2015) poster

Bridge of Spies (2015)

Director
Country
USA
Runtime
142 minutes
TME Tarihsel olaylardan esinlenilmiş bir James Donovan hikayesi olan bir Fox Pictures/DreamWorks Pictures yapımı, dramatik gerilim türündeki film “Casuslar Köprüsü” , Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda Soğuk Savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için olacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor.

elganja. profile photo
elganja.
Her zaman ki gibi Spielberg ve Tom Hanks iş birliği yine farkını ortaya koymuş. Kapalı kapılar ardında yaşanmış gayri resmi görüşmeler, soğuk savaşta istihbarat toplama yarışı o zamanların olmazsa olmazlarından. Filmde hareket yok ama sıkı diyaloglar var. Basit senaryo olmasının tersine dönemin atmosferini çok iyi yakalamış hissini veriyor ve sunum kalitesinden seyirciyi kazanıyor.
1
4 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Tom Hanks olduğu için film 1dakikasında bile sıkılmadım ancak şu "amerikancılık" çok fazla ön plandaydı. Bunları geçersek genel olarak zevk alarak izleyebileceğini bir film. Dönemin atmosferi iyi yansıtılmış seyre değer.
0
6 months ago
alicancam profile photo
alicancam
İnce ince işlenmişcesine güzel bir iş çıkmış. Kusursuz sayılır.
2
6 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Erdemli amerika palavralarini es geçersek film guzel. zaten Hanks ve Spielberg ikilisi bir araya gelince saglam is çıkıyor. bazı kısımlar biraz üstünkörü geldi ama genel olarak başarılı buldum.
1
7 months ago
Feedback profile photo
Feedback
bi yerlerde sanki konu atlamasi var gibi.. Ama izlemeye deger bir film. birde o kadar bariz olmasa bazi seyler.
0
7 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
bu kalitede bir yapım bana nasıl bu kadar yavan geldi anlamadım. konunun meraklıları için bbc yapımı "dünyayı sarsan günler" belgeselinin "casusluk" isimli bölümünü tavsiye ederim. filmden çok daha fazla detay içerir.
3
7 months ago
DUA profile photo
DUA
filmin son yarım saatine kadar sadece tom hanks için izledim fakat sonrasında hakikaten film içine aldı beni .... güzeldi ....adel in tavrı süperdi ....
- endişeli görünmüyorsun ...
- yararı olur mu ?
bu replik başlı başına bir hayat dersi ...
1
9 months ago
faykae profile photo
faykae
tom hanks hatrına izlenir. klasık soguk savas filmi. dönemi iyi yansıtmış
1
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Dik duran adam (stoyki mujik), adaleti savunan dürüst bir avukatla, kendi ülkesi için onuruyla casusluk yapan iyi bir adamın gerçek hikayesi. Çok sevdiğim bir tarz değil aslında mahkeme salonları falan fakat bu film oldukça keyifle izletiyor kendisini. Dönem ayrıca çok güzel yansıtılmış gerek amerika olsun gerek zamanın almanyası. Tom Hanks ise her zamanki gibi :) 8/10
6
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Bu adamı seviyorum,Tom Hanks!Tek kusuru amerikan propagandası olsun(evet ciddi bir propaganda var ),herşeyiyle doyurucu dört dörtlük temiz bir film olmuş,aksiyon dozunda,gerilim,bir savaşın acı tablosu herşeye ucundan dokunmuş hepsi bir kenara Mark Rylance ı ağzım açık izledim,bence muhteşem bir iş çıkarmış,umarım oscarı Rylance alır.
3
9 months ago
xavalon profile photo
xavalon
Uzunluğu dışında izlenebilir bir film. Dönem yapımlarına güzel bir örnek. Ama biraz fazla şişirilmiş. Klasik Tom Hanks oyunculuğu. Mark Rylance güzel iş çıkarmış. Bolcana Amerika güzel Amerika söylemi de mevcut.
1
9 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Gerçi bi konuyu ele alması etkileyici fakat hikaye gereğinden fazla yavaşlatılmış. Bu yüzden de bazı kopukluklar oluyor bütüne. Ama genel olarak başarılı bir film
0
9 months ago
Turkeywood profile photo
Turkeywood
Begenmedim cok sıkıcıydı film. Gerçek hikaye anlatılıyor belki ordan dikkat cekici olabilr bide görseller güzeldi. Ben sıkıldım izlerken bilmiyorum siz nasıl bulursunuz!
1
9 months ago
lews profile photo
lews
Spielberg ,Tom Hanks ikilisini görünce akla hemen Private Ryan gelir=) Bu filmde o kadar efsane deil tabi ama bu ikilinin katkılarıyla akıcı bir tarih filmi olmuş.Tom Hanks oynadığı karakterin baya hakkını vermiş yine . Önyargıların kararlarımızı gölgelememesi ve insanların en zor anlarda bile mantıklı düşünmesi gerektiğini , ve yaptığınız işte inandığınız doğrulara herkes size karşı olsa bile sahip cıkmamız gerektiğini göstermiş bize James B.Donovan .
0
9 months ago
mels profile photo
mels
Hikaye olarak gerçekten muhteşemdi. Filmin isminden ötürü ben daha aksiyonlu birşeyler bekliyordum. Ama tabii bu benim filmi izlemeden önce konusunu araştırmamış olmamdan kaynaklı. Evet, taraflı bir film ancak içinde çok güzel temalar barındırıyor. :)
5
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Yine Tom Hanks! Yine muhteşem oyunculuk!. Konusu muhteşemdi. Her şeyiyle mükemmeldi. Sıkılmadan izledim. Gerçek olaydan alıntı olması da başka güzel. Dünyada böyle insanlar varken şu sıralar neden değişmiş hissine kapılıyorum bilmiyorum. Umarım insan hayatının değerini daha iyi bildiğimiz günler de gelir! Şimdiden iyi seyirler.
13
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Alıştık artık her sene bir propaganda filminin Oscar' a aday gösterilmesini ki bu adaylığını en çok hak edenler arasında diyebilirim. Ancak yine de ben öyle aman aman bulmadım. Oyuncular iyiydi. Atmosfer ve set tasarımları da başarılıydı. İzlenebilir oldukça da sürükleyici ama yine de ben pek de istediğimi alamadım. Filmin arkasındaki ve içindeki isimler çok daha büyük beklentiler oluşturuyor.
12
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Tom Hanks farkıyla yine çok güzel bir film..Yaşanan gerçek olaylar tüm duygusuyla dört dörtlük yansıtılmış.İki buçuk saat nasıl izlerim diyordum, soluksuz izledim.Yorumum tamamen duygusal olacak.''İnsanların senin hakkında ne düşündüğü önemli değil, sen ne yaptığını biliyorsun, standing man!''ve alınması gereken en insancıl mesaj>>''He matters!Every person matters!// o önemli, her insan önemli!'' Kaçırmayın bu filmiiii!
8
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Kostümler, müzikler, set tasarımları tek kelimeyle muhteşem. Tom Hanks her zamanki gibi. Ama Mark Rylance normalde de böyleymiş sanki oynamıyormuş gibi inanılmaz doğal bir oyunculuk sergilemiş. Aldığı adaylığı sonuna kadar hak etmiş. Ayrıca
5
9 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Coen kardeşlerin senaryosunu Spielberg çekiyorsa ve birde Tom Hanks varsa ister istemez beklenti yüksek oluyor. Schindler's list'ten sonra benzer bir biyografiyi çekmek mantıklımı böyle bir kariyer için bilemedim ama film izleyiciyi kesinlikle etkileyecektir.
4
10 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Bariz "God bless America!" motiflerinin bolca yerleştirildiği bir film daha. Ancak bu filmin etkileyiciliğini,akıcılığını ve kalitesini değiştirmez. Hiçbir zaman filmlerdeki milliyetçilik kaygısını yadırgamadım, yeter ki bunu yaparken filmin hakkını vermeyi ihmal etmesin. Oldukça gerçekçi bir havası vardı, tüm o bürokratik işler,ülkeler arası ilişkiler, dönen dolaplar, anlatılırken boşluk bulamadım. Mantığıma ters düşen sahnelere rastlamadım. Yağ gibi aktı gitti uzunluğuna rağmen. 7.8/10
6
11 months ago
Peris profile photo
Peris
Bazen tüm halkına hatta ülkesine doğrunun ne olduğunu hatırlatmak bir insanın omuzlarına yüklenen bir vazife olur. Böyle bir durumda "dik duran" bir adamın öyküsü "Casuslar Köprüsü" . Öyle aman aman bir bir film değil, politik olarak da taraflı. Yine belli bir düzeyin üzerinde, akıcı ve duygusal..
3
11 months ago
BurakAgacdan profile photo
BurakAgacdan
Tom Hanks ve Steven Spielberg'ten yeni bir klasik daha. Önermelerin, görüntülerin ve oyunculukların muhteşem bir düzen içine oturtulduğu filmde olayların akışı da çok yerinde olmuş, kafa karıştırmadan izleyici tarafından anlaşılabiliyor. Her ne kadar Rusya'ya ve Amerika'ya tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşıldığı iddia edilse de yine filmde Amerika nezih, gelişmiş bir ülke iken Rusya ve Almanya biraz daha ilkel bir durumda gibi bir görüntü var. Biyografi ve tarih filmi sevenler için muhteşem bir film bence, bu kategorilerde filmler sevmiyor olsanız dahi bu film sizin için bir zaman kaybı olmaz zannediyorum. Tavsiye ediyorum..
1
11 months ago

Who liked Bridge of Spies

Who wishlisted Bridge of Spies

Shelves that Include Bridge of Spies

Interesting content shared about Bridge of Spies

^ Back to Top