Brooklyn (2015) poster

Brooklyn (2015)

Director
Country
Ireland
Runtime
111 minutes
mineucar Colm Tóibín tarafından 2009 yılında yazılan romandan uyarlanan film, 1950'lerin İrlanda ve New York'unda yaşayan genç İrlandalı Eilis Lacey'in iki adam ve iki ülke arasında seçim yapmak zorunda kalmasının dramını anlatıyor.

ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Öncelikle dönemin havasını çok iyi yansıttığını söylemeliyim. Sinematografisi çok çok başarılıydı. Bütün o mekan seçimleri, manzaralar, kostümler çok iyiydi. Konuyu da beğendim. Özelikle benim gibi liseyi, üniversiteyi evinizden uzakta okuduysanız bu film mutlaka yüreğinizin bir yerine dokunacaktır. Sonlarda başrole bende çok sinir olsam da bunun üstünde fazla düşünmek yerine, filmin son kısmında bahsedilen o güzel sözler üzerine düşünmeyi tercih ediyorum. Duygusal bir dram filmi, ben beğendim.
2
7 days ago
HznKryl profile photo
HznKryl
Memleket özlemi çeken varsa şimdiden uyarmalı,film ciğerinizi yakabilir. Gurbet hissini bana bire bir yaşattı diyebilirim.
0
5 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
en iyi film oscarına aday olmuş ben şok sinematografi hariç bomboş film vee
3
7 months ago
effigiessui profile photo
effigiessui
Çok sevdiğim Domnhall Gleeson'a sinir oluyordum bir ara. Dön Amerika'ya senin orda ne işin var ya diye düşünürken buldum kendimi..Ben filmi çok sevdim, dram-romantik seviyorsanız kaçırmadan izleyin :)
5
8 months ago
starch profile photo
starch
Çok hoş, çok saf bir güzellik. Pastel renklerin şöleni..Dönemi yansıtan başarılı kostümler. Ellis adası.. Filmde en çok alçak sesle ve ağır ağır konuşulmasını sevdim. Çünkü ben de öyle konuşurum. Kimilerine durağan gelebilecek bir filmse de, ben huzurla, keyifle 'hiç bitmesin' diyerek izledim. Bu filmi beğenenler; şu mini diziyi de izlemeli... http://www.frameby.com/tv-series/the-paradise-2012
https://www.youtube.com/watch?v=bV-eluBG6MM
7
8 months ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Melis Birkan'a benzettim hatunu.. Abartmadan, içli içli, mavi gözlerini aça aça oynamış. Bu kadar kısa zamanda o ezik sessiz kızdan dimdik duran güçlü kadına hoop İtalyan aşkı sayesinde dönüşüvermesi enteresan geldi bana. Kurgu, senaryo fena.. Ancak dönem, renkler, hatunun oyunculuğu derken izlendi bitti gitti
0
9 months ago
lews profile photo
lews
O zamanları güzel yansıtmış ama ben çok yavaş ve biraz sıkıcı buldum , başrol oyuncusuda oscar adaylık bir performans sergilememiş bence.
0
9 months ago
Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
Ben sevdim bu filmi özellikle Eilis karakterini, onda kendimden bir şeyler buldum bu yüzden sanırım. Ve liseyi yatılı, üniversiteyi de ailesinden uzakta okuyan biri olarak sanırım o gurbet psikolojisinden etkilendim. Ve evet malesef sonunun aceleye geldiğini düşünüyorum ben de. Harika bir film olabilirmiş ama yine de çok naifti. Bir ara Eilis e çok kızsam da neden öyle davrandığını anladım sanırım. Tavsiyedir. Ayrıca Domnhall Gleeson da filmin artısıydı benim için :)
3
9 months ago
mels profile photo
mels
Dönemini özelliklerini çok iyi yansıtan başarılı bir uyarlama olmuş. Ancak sonunu "Ohooo neredeyse 2 saat olmuş, artık bitirelim şu filmi" deyip hızlandırmışlar sanki. Son 20 dakikadan -filmin işleyiş hızını da göz önüne alarak- Brooklyn 2 çıkabilirdi. :) Ayrıca oyuncular gayet başarılı olsa da seçim olarak yanlış bence.
1
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Film bulunduğu dönemi gerçekten çok iyi aktarmış. İrlanda taşrasından Brooklyn'e. Filmi biraz durağan buldum fakat güzel bir konusu var. Başrolümüzün oyunculuğu ise oscarlık olmasa da iyi seviyede.
9
9 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Bir kadın iki adam...kaliteli bir dönem filmi arayanlar mutlaka izlesin durağan ama çok tatlı , izleyiciyi hemen yakalayan güzel bir film
7
9 months ago
Neutrino profile photo
Neutrino
Kötü mü değil çok iyi mi değil.Güzel bir dönem-aşk filmi.İyi vakit geçirmelik,akıcı.Bence daha fazlası değil.Brooklyn filminin aday olup Carol filminin aday olamayışına anlam veremedim
3
9 months ago
berrn profile photo
berrn
beğendim. :)
4
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok güzel bir film..1950leri her şeyiyle çok güzel yansıtmış, kıyafetler ve saçlar çok tatlıydı.Bazen hayatın zamanlaması bizim isteklerimize uymaz, "neden o zaman değil de şimdi"deriz..ve zor seçimlerle baş başa kalırız..Bence birçok kişi,duygusal anlamda bu filmde kendi yaşanmışlıklarından, ikilem ve özlemlerinden parçalar bulacaktır. Filmin duygusuna, kalitesine ve derinliğine bayıldım.Final cümleleri de çok güzeldi.Kaliteli dram arayanlar,mutlaka izleyin.
11
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
1950'li yılların havasını çok güzel yansıtan, şahane kostümleri ve set tasarımlarıyla, tabi ki Saoirse Ronan'ın duru güzelliği ve naifliğiyle daha da bir izlenir hale gelen umut aşılayıcı çok tatlı bir film.
8
9 months ago

Who liked Brooklyn

Who wishlisted Brooklyn

Shelves that Include Brooklyn

Interesting content shared about Brooklyn

^ Back to Top