Bulanti (2015) poster

Bulanti (2015)

Tags
Director
Country
Turkey
shieldmaiden Ahmet, sevgilisinin yanında olduğu gecelerden birinde karısını ve küçük kızını trafik kazasında kaybettiğini öğrenir. Umursamaz bir adam olan Ahmet bu son derece trajik olaydan çok etkilenmeden hayatına devam etse de bir noktadan sonra hayatında bazı önemli değişimler meydana gelecektir. Zeki Demirkubuz'un yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Bulantı'nın oyuncu kadrosunda ünlü yönetmene Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya ve Ercan Kesal gibi isimler eşlik ediyor.

eskon profile photo
eskon
Ne de olsa bir Demirkubuz filmi... Ne kadar başarısız olabilir ki? Belki otobiyografik özellikleri açısından yönetmenin kendisi başrol oynadığından çok sırıtmamış olabilir. En azından Nuri Bilge Ceylan'dan daha fazla yakışıyor oyunculuk Demirkubuz'a. Şimdi uzun uzun bu sinemanın özelliklerinden bahsetmek yersiz; başlarda biraz beğenmeseniz de film ilerledikçe lezzet alıyorsunuz.
1
16 days ago
Gofi profile photo
Gofi
Tam bir Demirkubuz filmi seyrettim. Çekim tekniği açısından kusursuzdu, ışık ve kamera kullanımı çok çok üst seviyedeydi. Demirkubuz'un olmazsa olmazları olan kapı gıcırtıları, kendiliğinden açılan kapılar, sahneler arası geçişlerdeki uzun karanlıklar, Dostoyevski ve Beşiktaş yine aralara serpiştirilmişti. Son sahneyle de anlatmak istediği şeye noktayı koymuş. Ben şahsen beklediğimi buldum filmde, ustaya saygılar..
1
3 months ago
totkymotky profile photo
totkymotky
Bekleme Odası'ndaki sevişme sahnesinin neden kesildiğini kanıtladı bu film. Üstad o nasıl bir öpüşmedir Allah Aşkına. Şekilden şekile girdim izlerken. Kendisinin ağır Poker Face olması sebebiyle filmin gidişatı adeta kadınlara emanet edilmiş gibiydi ve bu çok hoştu. Özellikle finalde "of bee" dedirtiyor (Yuh be Ahmet, Neriman'a da mı? sorusunu sordurttuktan sonra tabii :) ) Velhasıl ötekilerin yerini tutmasa da muhteşem bir Demirkubuz filmi daha izlemiş bulunduk.
2
1 year ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
Işık nasıl kullanılır konusunda şov yapmış bu filminde. Bütün sesleri kapatıp izlesen dahi ortaya görsel şölen kalır. Büyük keyif aldım, mutlaka sinemada izleyin.
4
1 year ago

Who liked Bulanti

Who wishlisted Bulanti

Shelves that Include Bulanti

Interesting content shared about Bulanti

^ Back to Top