Buried (2010) poster

Buried (2010)

Director
Country
Spain
Runtime
95 minutes
Arcadia Paul Conroy eski ahşap bir tabuta canlı canlı gömülmüş halde uyanır. Buraya onu kimin, neden koyduğunu bilemese de, kurtulmasına yardım edebilecek tek şey elindeki cep telefonudur. Zamana karşı verdiği bu savaşta en büyük düşmanları telefonun iyi çekmemesi, şarjının az kalması ve havasızlıktır. Buradan kurtulması için sadece 90 dakikası vardır.

HznKryl profile photo
HznKryl
Filmi izlerken sebepsiz bi empati içine girdim,temposu hiç düşmüyor.Ancak film bittiğinde derin bir nefes alabiliyorsunuz.Sinirlerinizi deli gibi gerecek.
0
6 months ago
DUA profile photo
DUA
ooffff tam bir zaman kaybı ....
1
9 months ago
mels profile photo
mels
Filmin en en başlarında "Bütün film tabutta geçmese bari" diye yakınsam da geçti. Ama hiç sıkmadan, bunaltmadan, oldukça gerilimli ve güzel geçti. Bu kadar küçük bir mekanda ancak bu kadar iyi film yapılabilirdi. Sonu beklediğim gibi değildi evet ama şaşırtıcı bir son da değildi kanımca :) İzleyiniz yani :D Yalnız filmin müziklerle bir sıkıntısı var. Sonundaki bitiş müziği hiç olmuş mu yani? :D Aynı şekilde fragmandaki darbuka :D "Ooh ne kadar da güzel gömülmüşüm" der gibi :D :D
4
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Fena bir film değildi. Akıcı ve gerilim doluydu diyebilirim. Başarılıydı. Bir çırpıda izledim diyebilirim aslında. İzlemenizi tavsiye ederim :)
8
9 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Fragmanı izlerken bir an başka bir sekmede şarkı mı çalmaya başladı oldum o.O O duyduğum darbuka sesi di mi :D 0:21 - 0:29 arası ?!?
2
9 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Soluksuz izledim. Filmin son dakikalarını resmen nefesimi tutarak izledim. Gerilimi çok yüksek, etkileyici bir filmdi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz çok iyi bir film.
4
9 months ago
satir.arasi profile photo
satir.arasi
Tek mekan tek oyuncu olmasına rağmen asla sıkmayan filmlerden biri. Klostrofobikler uzak durmalı kesinlikle :D Üç dört ay oldu filmi izleyeli ama bazı sahnelerini düşündükçe içim hala bir fena olur :) Psikolojik gerilim sevenler izlemeli.
3
9 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Tek sahne filmi tabut gömülmek fenalık iyiydi iyiydi sıkmadan yüksek tansiyon izlettiriyor. Son sahne beklediğimin çok dışındaydı tokat yedim sanki :D
5
9 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
böylesi film görmedim...:O
2
9 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Tek mekanda geçiyo ama mekan dediysek çok ahım şahım ve geniş bir mekan değil bildiğiniz tabut.. Tabutta geçen bir film izlenir mi demeyin izlettiriyo kendini
0
10 months ago
bencelatte profile photo
bencelatte
bir tabutun içini 95 dakika nasıl izlettirirsin... İşte böyle
5
over 1 year ago
lecter profile photo
lecter
Film tek mekanda geçiyor ve harika bir oyunculuk var... Şahsen ben izlerken çok gerilmiştim. Gerilim seven herkese tavsiye ederim
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
İLGİNÇ BİR FİLM, KLOSTROFOBİSİ OLANLAR SEYRETMESİN Gerçekten de baştan sona dek toprak altında geçiyor. Bazı yerler uzun tutulmuş bile olsa, sonunu öğrenmek adına pür dikkat izliyorsunuz.
4
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Tek mekan filmi. Hatta ufacık kücücük bir mekan ve adamlar bunun icine gerilim koymuşlar, aksiyon koymuşlar bir de mükemmel bir oyunculuk koyunca çok hoş bir film çıkmış.
0
over 1 year ago
F.Zehra profile photo
F.Zehra
film tek mekanda geçiyor bu yüzden kurgusu daha güçlü olmalıydı bence. sıkılabilirsiniz.
2
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
1.5 saatlikte olsa bir filmi sadece tabutun içinde çekerek insanları sürekli merak içinde bırakmak ustalık ister... bunuda büyük ölçüde başarmışlar... sevdim..
0
2 years ago

Who liked Buried

Who wishlisted Buried

Shelves that Include Buried

Interesting content shared about Buried

^ Back to Top