Büyük adam küçük ask (Big Man, Little Love) (2001) poster

Büyük adam küçük ask (2001)
(Big Man, Little Love)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
120 minutes
BuseY. 75 yaşındaki emeklisi Rıfat Bey'le, köyüne yapılan operasyonda tüm yakınlarını kaybettiği için köylüsü Evdo tarafından akrabasının yanına bırakılan küçük Hejar'ın yolları İstanbul'da kesişir. Hejar'ın bırakıldığı eve de bir operasyon düzenlenir ve Hejar şans eseri buradan kurtulur. Rıfat Bey, onun şok içinde ve yaralı olduğunu fark edince bundan vazgeçer. Hejar kendine geldiğinde bir başka sürprizle karşılaşırlar; çocuk Kürt'tür ve hiç Türkçe bilmemektedir. Hejar da Rıfat Bey'den hoşlanmaz ancak nefretle başlayan ilişkileri giderek sıcaklaşır ve sevgiye dönüşür. Rıfat Bey, çocuğa Türkçe öğretmeye ve farkında olmadan da Kürtçe öğrenmeye başlar. Yaşları, kültürleri ve dilleri farklı olmasına rağmen dost olan Rıfat Bey ve Hejar'ın öyküsü...

siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
bu filme başımı yasladım çok küçükken
0
10 months ago
DedektifGadget profile photo
DedektifGadget
Farklı dil ve kültürde ki insanların bir arada yaşayabileceğini, katı yürekli insanların bile sevmenin ne demek olduğunu öğrenebileceğini anlatan duygusal yönü ağır basan güzel bir film. Bende iz bırakan filmlerdendir.
3
12 months ago
umutilker profile photo
umutilker
Her izlediğimde ayrı bir duyguya sürükleniyorum. Şapka çıkartılacak oyuncularıyla ülkemizin bir devrini küçük bir çocuğun kalbinden anlatan filmi kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Bu filmi izlerken ön yargılarınızı ve siyasi düşüncenizi lütfen bir yana bırakın.
0
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
bu film "harika" sıfatını bile solluyor... insanın içini ısıtan harika bir film. Hejar önce Rıfat Bey'e sonra bize çok şey öğretiyor.
2
over 1 year ago
BuseY. profile photo
BuseY.
böyle bir filmin türkiye'den çıkmasına o kadar seviniyorum ki anlatamam, kesinlikle harka bir film!
0
over 2 years ago

Who liked Büyük adam küçük ask

Who wishlisted Büyük adam küçük ask

Shelves that Include Büyük adam küçük ask

Interesting content shared about Büyük adam küçük ask

^ Back to Top