C Blok (Block C) (1994) poster

C Blok (1994)
(Block C)

Tags
Drama
Director
Country
Turkey
Runtime
92 minutes
Noir Mutsuz evliligi dagilmakta olan Tulay, modern bir sitede yasamaktadir. Site calisani Halit, gizlice Tulay’i gozetlemekte, her hareketini izlemektedir. Tulay bir aksam eve dondugunde Halit’le hizmetcisi Asli’nin kendi yataginda sevismesine tanik olur. Bu an, Tulay icin bilincsiz bir arayisin baslangici olacak, gunluk yasami algilari ve korkulariyla karismaya baslayacaktir.

Trailer not available.

MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
1 yıl sonra yeniden izlediğim ve yeniden yorumlamak istediğim filmdir. Ataşehirde çekilmiş ve o devasa boyutta bloklar için şunu diyor kahramanımız Tülay; ''Gecede canavar gibi yükselmişlerdi.'' Kentin boğuculuğu, sınıf farklılıkları, arayış içinde bir kadının saflığın sembolü halit'i keşfedişi. Filmde dünya umrunda olmadan eğlenen insanlara bakarak anlatır yaşadıklarını Tülay. Bu açıdan ikilem oldukça belirgin şekilde verilmiştir. Bir yanda şehrin vurdumduymaz, sıradan monoton insanının eğlence kültürü bir yandan da içinde ruh olan bir yaşam arayan bir karakterin bunalımları. Başarılı fon müzikleri, sonlara doğru güzel ensantaneler dolu sahneleri ile ve kentin o yeraltı edebiyatı kahramanı insanlarının tutku ve arayış içindeki halleri. Kesinlikle çok değerli bir film. Tabi filmden, ucuz bir macera, dibine kadar teknoloji ve bütçe ve popülerlik değil de sanat-edebiyat-psikoloji beklentileri içinde iseniz.
3
1 year ago
eskon profile photo
eskon
demirkubuz un en ''sanatsal'' filmi, sanatsal film ne demekse! evet, gerçekten demirkubuz un en entelce ve en şehirli filmi bu.
1
almost 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
zeki demirkubuz'un ilk filmi. uzun zaman geçmiş aradan tekrar izleyeyim dedim zeki'nin filmlerini sırayla. diğer filmlerine göre sönük kalsa da, zeki demirkubuz ''şimdiki aklım olsa çekmezdim.'' dese de sevdiğim bir filmdir. Metropolde bunalım içindeki bir burjuva bayan'ın bunalımlarını giderme çabası; daha doğrusu arayışı konu ediniyor. sonlara doğru daha da güzelleşen bir film.
3
over 2 years ago

Who liked C Blok

Who wishlisted C Blok

Shelves that Include C Blok

Interesting content shared about C Blok

^ Back to Top