Café de Flore (2011) poster

Café de Flore (2011)

Country
Canada
Runtime
120 minutes
starch Sevgi üzerine gizemli ve olağanüstü bir yolculuk... Bir adamla bir kadın, bir anne ile çocuğu arasında yaşanan destansı bir sevgi hikayesi... Geçmişle, günümüz arasında kuvvetli bir bağ... 1960'lar Paris'inde yaşayan Jacqueline'nin (Vanessa Paradis) hayattaki tek amacı engelli evladı ile ilgilenebilmektir. Günümüz Montreal'inde ise; Antoine Godin (Kevin Parent) isimli genç bir adam dj'lik yaparak geçimini sağlamakta ve sıkıntılı bir aile yaşantısı sürdürmektedir. 2 farklı devirde yaşayan bu iki insan, hayatlarını sarsacak ihtiras dolu anlar yaşamışlardır.

Mervealucard profile photo
Mervealucard
Son zamanlarda izlediğim şüphesiz en lezzetli film oldu.
1
1 month ago
cimcini profile photo
cimcini
aslinda bakinca tam benlik degil diyecegim bir film. azcik azcik arabeske bagliyor ama nedense sevdim. muzikleri, ortami, git gelleri atmosferin beni kendine cekti. oyle reankarnasyonunu, ruh esini bilmem ama film de dingin bir ragmenlere ragmen suren sevgi dusuncesi her seye ragmen hosuma gitti.sinirlanmayan sevgileri anlatmasi bana hayatimdan bir bolumu gosterdi sanki. aslinda anlatilan duygular cok zorlama gibi geliyor aldatma, down sendromlu cocuk- bunlari bir filme koy prim yapar ama oyle zorlama hissetmiyorsun. daha cok hayatimin icinde bunlar duygusu yasatiyor
4
2 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Her sahnesini pür dikkat izlediğim, müziklerle kendine kaptıran farklı, ilginç ve güzel bir film. Anlamadığım bazı noktalar olsa da, parçaların birleştikten sonra oluşturduğu resim hoş bir şaşkınlıktı. Film bittikten sonra 'Vay be' dedim ve müzikler hala kulağımda dans ediyor. :)
2
5 months ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Siz bakmayın filmin Kanada yapımı olmasına yapımda emeği geçenler Fransız ( Kanada ile ilgili olan kısımda filmde arada iki kelime İngilizce diyalog, Kanada Quebec şehri orası da zaten Fransa sayılır). Diyeceğim o ki Fransız sinemasının etkisi ile ortaya çıkan sorumuz: Aile içi cinsel ilişkilerde bedenler söz konusu olunca Ensest denirken ruhlar söz konusu olunca ne demeli...
0
5 months ago
digigirl profile photo
digigirl
.Kafamda deli sorular?!?
3
12 months ago
starch profile photo
starch
5 ay sonra izlediğimde; O harika efektler ve müzik, beni sarıp sarmaladı. ve filmin ortalarında İbrahim Sadri'nin şiirini anımsadım... ....Öyle kolay mı öyle kolay gitmek, Her şeyi, bu İstanbul‘u, o sevdiğin adaların kokusunu, Mısır çarşısını, Eminönü‘nün balık ekmeğinii, Beyoğlu‘nun sinema salonlarını, birlikte beklediğimiz 28 numarayı, Unutmak öyle kolay mı, öyle kolay....,
3
almost 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Çok dikkatle izlenmesi gereken muhteşem bi film.Neden daha önce izlememişim diyorum şu an.Reenkarnasyon ve karma felsefesine dayanarak yapılabilecek en başarılı film böyle bir şey olurdu herhalde.Geçmiş yaşamlardaki karmik borçlar,filmdeki medyumun deyişiyle "yuvaya" giden yolda ruh eş(ler)inin birbirine tekrar tekrar refakat edişi,her hayatta öğrenilmesi gerekenler (filmde bağışlamak ve özgür bırakmak üzerinde durulmuş) ve daha iyiye gidebilme duygusu öyle güzel anlatılmış ki her karesinde tüylerim diken diken oldu.Ayrıca sahne geçişleri şahaneydi ve filmin ilk dakikasından son dakikasına kadar içinizde değişik bir coşku ve heyecan uyandıran muhteşem müzikleri de büyük bir övgüyü hakediyor.Mutlaka izleyin.
11
almost 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Bulunduğum ortamdan dolayi ilk bir saatini sessiz izlemek zorunda kaldım ve zaman geçmek bilmedi, bitse de gitsek modunda izledim. Sonra sesli izleme fırsatı buldum, aradaki fark inanılmaz büyüktü. Olaylar daha mı heyecanlı hale geldi, Hayır sadece bir filme muziklerinin katkısının bu kadar fazla olacağını tahmin etmedim. Tuylerim diken diken izledim geri kalanını. Finalinde içime bir şey saplandı sanki. Vanessa Paradis sinemaya bir lütuftur bence. Bu filmde daha iyi anladım.
3
1 year ago
starch profile photo
starch
3
over 1 year ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
wooooowwww
2
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Sahneler arası geçişler çok güzeldi. Müzikleri harika. Duygularınızı sarsacak çarpıcı bir film. Tekrar izlenir. Vanessa Paradis güzel karakter oynamış.
4
over 1 year ago
Kek profile photo
Kek
Sadece aşk filmi dersek filme yazık olur. Hikaye öyle bir harmanlanmış ki içinde kayboluyorsun. Herkesin bir ruh eşi olduğuna inanan biri olarak film beni çok etkiledi. Müzikleri de harikaydı. Sindirilmesi zor ama güzel bir filmdi. Her zaman başucumda tutacağım bir film.
3
over 1 year ago
sirin profile photo
sirin
ilginç konulu ve güzel bir aşk filmi
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
lan neydi bu! nasıl bir baglamadir... asit havuzuna dalsam hayal edemezdim boyle bir hikayeyi... yazanin da kafasi gitmis gelmis sanki...
3
2 years ago

Who liked Café de Flore

Who wishlisted Café de Flore

Shelves that Include Café de Flore

Interesting content shared about Café de Flore

^ Back to Top