Café Society (2016) poster

Café Society (2016)

Director
Runtime
96 minutes
Sophie Akademi ödüllü kült yönetmen Woody Allen'ın 2016 tarihli projesi Cafe Society eğlenceli bir dramatik komedi olarak dikkat çekiyor. Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell ve Parker Posey'nin yanı sıra Corey Stoll, Anna Camp ve Paul Schneider'ın da bulunduğu kadro adeta bir yıldızlar geçidi. Film Bronx’da doğan Bobby Dorfman'ın izinden giderek seyircilere heyecanlı bir hikaye vadediyor. Birbirinden ilginç bireylere sahip olan bir ailenin en küçük oğlu Bobby Dorfman yaşadığı hayattan bezmiş durumdadır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan dayısı Phil'in yanına gitmek ailesinin kuyumcu dükkanında çalışmaktan çok daha cazip gelince gen adam soluğu Hollywood'ta alır. Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasına ilk başlarda hayran kalsa da orada gerçekliğin bir hayli esnek bir şey olduğunu keşfedecektir. Bildiği acı ve aşk kavramlarının bir bir yıkılışını gören genç adam edindiği deneyimlerle zaman geçtikçe farklı bir adam olmaya başlar. Hollywood'un deneyimlerinden sonra New York'a dönen Bobby sıfırdan yeni bir hayata başlasa da geçmişin parıltılı ancak acılı izleri onu rahat bırakmayacaktır.

Philosophy profile photo
Philosophy
Film biraz hava da kalmış.
0
8 days ago
tugbadursun profile photo
tugbadursun
Jesse Eisenberg Woody Allen'ın gençliğini oynamış gibi. Nasıl çalıştıysa adamım mimikleri, hareketleri tıpkısının aynısı. Ama çok başarılı olduğunu söyleyemem filmin.
0
10 days ago
otekiben profile photo
otekiben
öylesine izleten, hatta ara ara sıkan vasat bir woody allen klasiği olmuş. yine de finali biraz etkilemiş olabilir :)
1
1 month ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Jesse Eisenberg'ü göremedim, içine bildiğin Woody Allen kaçmış da bu kadar mı olur :) Mimikler, ses tonu, cümleler.. hepsi. Artık Woody Allen bizi sadece bazı dönemlere götürmek istiyor, o dönemlerin insanlarını, kıyafetlerini, atmosferlerini göstermek istiyor gibi geliyor bana. Artı bir şey katası yok. Kendini tekrarlama hali bir yandan da. Olsun yine de müzikler, dönem keyif verdi bana..
2
2 months ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
Woody Allen'dan yine hayal kırıklığı bir film daha. Her sahnede araya hikayeyi anlatan ses girmesi filmin güzelliğini bozmuş. Woody Allen'ın yahudi oluşunu her filminde üstüne basa basa belirtmesinden de gına geldi. Güzel bir konusu var aslında ama gereksiz konuşmalar yüzünden arada kaybolmuş
0
2 months ago
dreaf profile photo
dreaf
hocam yine olmamış ya :(
0
2 months ago

Who liked Café Society

Who wishlisted Café Society

Shelves that Include Café Society

Interesting content shared about Café Society

^ Back to Top