Camp X-Ray (2014) poster

Camp X-Ray (2014)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
seraytaylan Genç bir asker olan Amy Cole (Kristen Stewart), kendisini bunaltan küçük kasabadan kaçmak için orduya katılır. Ancak umduğu gibi Irak'a değil, Guantanamo'ya gönderilir. Buradaki görevinde, istismara uğramış, kin dolu müslüman erkeklerle karşılaşır. Ve kendisini, Gitmo'da sekiz yıl hapse mahkum edilen bir genç adam olan Ali Amir (Peyman Moaadi) ile garip bir arkadaşlığın içinde bulur. (İMDB:7)

93desibel profile photo
93desibel
Düşük tempolu, durağan bir filmdi.Duygusal karakterin yine kadın olarak kurgulanması şaşırtmadı.İstemeseniz de sizi empati kurmaya zorlayan bir film.Sıkılıp kapatmazsanız iyi ki izlemişim diyebilirsiniz.
0
over 1 year ago
Boddah profile photo
Boddah
Dünya artık 11 Eylül'ün bir düzmeceden ibaret olduğunu bildiği için,filmler müslümanlara karşı oluşturulan antipatiyi bir şekilde telafi etme peşinde,bu filmde bir örneği sayılır.Komik olansa Guantanamo da şartlar bu derece iyimiydi ki,hiç sanmıyorum.Gerçi senaryonun gerçek bir hikaye olma gibi bir iddiası da yok zaten ama bu Guantanamo gerçeğini değiştirmiyor.İnsanın 11 Eylül düzmeceni de al git Amerika diyesi geliyor.

Fakat film çoğu olumsuzluktan sıyrılmış bir biçimde güzel bir dostluğu anlatıyor.İnsanın kalbinin telini titreten güzel sahneler var.Kristen Steawart ın sarsak Bella rolünden sıyrılmak için çabalaması ve ortaya güzel bir oyunculuk sunması hoş doğrusu.Ali'yi oynayan Peyman Moaadi de takdiri hak ediyor.Kesinlikle tavsiye ederim.
2
over 1 year ago
Jenny profile photo
Jenny
Kristen Stewart tan nefret eden birisi olarak bu filmi izledim bu filmle ön yargımı kırmama yardım etti kendisi sağolsun. film çok sakin ama anlamlı devam eden bir film çok mükemmeller arasına giremesede izlerken ve izledikten sonra iyiki izlemişim mutluluğu veren bir film.
0
almost 2 years ago

Who liked Camp X-Ray

Who wishlisted Camp X-Ray

Shelves that Include Camp X-Ray

Interesting content shared about Camp X-Ray

^ Back to Top