Casse-tête chinois (Chinese Puzzle) (2013) poster

Casse-tête chinois (2013)
(Chinese Puzzle)

Tags
Comedy, Drama, Romance
Director
Country
France
Runtime
117 minutes
yabann Ünlü Fransız senarist-yönetmen Cedric Klapisch, Barselona’da geçen İspanyol Pansiyonu filminden on bir; onun devamı niteliğindeki, Avrupa’da geçen Rus Bebekler filminden sekiz yıl sonra, New York’ta geçen taptaze, enerji dolu, seksi romantik komedi Aşk Bulmacası ile beyazperdeye dönüyor. Kahramanımız Xavier artık kırk yaşına gelmiş ve henüz boşanmıştır. İngiliz olan eski eşi Wendy’nin peşinden, çocuklarının da yaşadığı New York’a gelir; kendine Çin Mahallesi’nde bir ev tutar. Ne var ki, Xavier’nin varoluşsal sorunları sürüp gittikçe, eski aşk meseleleri sökün ettikçe ve hatta Hegel’in hayaleti de ziyarete gelince anlaşılır ki, burada da hayat pek öyle sakin geçmeyecektir..

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Filmle ilgili ağır spoiler.

1
6 months ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Üçleme güzel.. Son bölümü de iyi olmuş. Bu kadar kargaşa mutlu sonla da bitiversin canım, kim demis butun mutlu sonlar klişe diye.. her filmde çarpıcı replikler vardı, burada da birçoklarından birtanesi: çoğu hikaye acıyla beslenir, fakat mutluluğu bulduğunda söyleyecek şey yoktur yani durma zamanı gelmiştir..
0
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Cok begendim,mutlaka izlenmeli.
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
esas oğlanın erken olgunluk döneminde hayatında biriken sorunlarla savaşmasını ve yine hayatın getirdiği umutlarla bunları aşmaya çalışmasını anlatmış. duymak ve görmek istediğim şeylerle karşılaştığımdan olabilir, çok sevdim. üçlemenin diğer filmlerinde olduğu gibi sinematografi sıradan ama insan hayatının evrelerini yansıtışında ki başarısı bu sıradanlığı ve diğer bütün göze batan kusurları önemsizleştiriyor. üçlemenin son filmi aynı zamanda zirvesi olmuş bence. müzikleri yine güzeldi. audrey tautou'yu izlemek de.
1
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Serinin 3. filmi .. beğenmediğim bir film hayatı bu kadar karmaşık hale getirmenin anlamı yok .
0
over 2 years ago

Who liked Casse-tête chinois

Who wishlisted Casse-tête chinois

Shelves that Include Casse-tête chinois

Interesting content shared about Casse-tête chinois

^ Back to Top