Charlie and the Chocolate Factory (2005) poster

Charlie and the Chocolate Factory (2005)

Director
Country
USA
Runtime
115 minutes
TAGUT Charlie Bucket, annesi, babası, iki ninesi ve iki dedesiyle büyük bir kentin bitiminde küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Charlie çikolataya bayılır ama alacak parası yoktur. Biriktirilen parayla yılda bir kez evlerine küçük bir çikolata girer. Bu büyük kentte, Charlie'lerin evinden bile görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır. Dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün fabrikanın sahibi Bay Willy Wonka, imparatorluğunu devredeceği bir varis seçmek için yarışma düzenlediğini açıklar. Charlie'de adaylardan biridir.

melikebf profile photo
melikebf
Bayıl bayıl bayılıyorum bu adama, bir de çikolatayla yan yana gelince daha bi dayanılmaz oluyor (bu iki oldu böyle :D).Dışarıdan fazla çocuksu göründüğü için izlemeyi hep ertelemiştim ama başlar başlamaz dikkatimi çekmeyi başardı. Yani, yine çok çılgın şeyler dönüyor içeride, normal bir şey beklemek anormal olurdu zaten :) Büyüüük bir zevkle izledim. (durmadan sakız çiğneyen şu küçük gıcık uyuz gereksiz sarışın kızı saymazsak )
6
4 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
cocuk filmi mi ... ailelerin cocuklari yanlis yetistirmesini elestiren ve bu eleştirisi de cok samimi bir bicimde müzikli anlatan cok tatli filmdir kendileri. simdi direk elestiri filmi gibi oldu ama tim burtonun o muhtesem hayal dunyasinda sadece bir arka oda bu. :) seviyorum bu adami.
3
8 months ago
Brook profile photo
Brook
Çok güzel bir filmdi çocukken denk gelmedik ama bu sene izledim bir ara :) johnny depp olur da kötü mü olur muymuş hiç! :D
4
10 months ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
Hangi yaşta olursam olayım izlerken içime sıcak çikolata akacak sanırım. Aynı filmi birden fazla kez izlemeyi sevmeyen biri olarak fena halde kaidemi bozuyor
0
11 months ago
incrediblecolor profile photo
incrediblecolor
Çocukluğumun filmi. Bence tüm çocuklar izlemeli. Özellikle onların seveceği türden ama ne zaman televizyonda görsem hala oturup izlerim, sıkılmam :)
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
GÜZEL AMA SADECE MERAKLISINA Mantık hataları çok fazla. Bu yüzden tüm görselliğine ve Johnny Deep in oyunculuğuna rağmen herkese hitap eden bir film değil.
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Kardeşim kitabını okuduktan sonra bende filmini izlemiştim. Küçük dostlarla izlenebilecek tatlı bir film.
0
over 1 year ago
bonibon8 profile photo
bonibon8
yani 7 den 70 hepimizin milyonlarca kez izlediği ve her seferinde heyecanlandırdığı bir film ve johnny depp in kesinlikle çok çok yakıştığı bir film
0
over 1 year ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Süper film hâla hayalimdir öyle bir fabrikanın olması :D
0
almost 2 years ago
paksoy profile photo
paksoy
eleştirisini okuyunca çok şaşırdım :D
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
her yaşta izlenebilir gerçekten güzeldi
0
2 years ago
Aunveren profile photo
Aunveren
İlkokulda kitabını okuyup büyülenmiştim resmen. Filmiyse idare ederin üstünde 7 puan alır yani benden. Eğlenceli zaman geçirmek için izlenebilecek hoş bir film.
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
Tim Burton dehşet bir yönetmen ya üstüne bir de Johnny Depp ile olan uyumları harika işler ortaya çıkarıyor , hayal dünyasına bayıldığım bir film
0
over 2 years ago
incidamla profile photo
incidamla
Tim Burton'un tek sevmediğim filmi. 1971 yapımı "Willy Wonka & the Chocolate Factory"yi tavsiye ederim, katlar katlar cebinden çıkarır.
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Eminim ki her bayan izlerken ekrandan içeri düşmek istemiş ve izleyecek olanlarda düşmek isteyecektir ;)
0
over 2 years ago

Who liked Charlie and the Chocolate Factory

Who wishlisted Charlie and the Chocolate Factory

Shelves that Include Charlie and the Chocolate Factory

Interesting content shared about Charlie and the Chocolate Factory

^ Back to Top