Children of Men (2006) poster

Children of Men (2006)

Director
Country
USA
Runtime
109 minutes
nahciyee Dünyanın en genç insanı on sekiz yaşındayken henüz ölmüştür ve insanlık, neslinin tükenme olasılığı ile karşı karşıyadır. 2027 yılı itibari ile hiçbir şekilde anlam verilemeyen olaylara sahne olmaktadır dünya. Artık üremek diye bir şey gerçekleşmemektedir. Bu durum siyasi açıdan da tüm dengeleri sarsarken bir grup insan, var oluşlarını akışa teslim etmiş, bir diğer grup ise olanları değiştirmenin başkaldırısında mücadeleye soyunmuşlardır. Bu süreçte Büyük Britanya, yönetim biçimi olarak kullandığı askeri emperyalist sisteminden ötürü kargaşaya engel olmayı başaran ve huzurunu koruyan ülke konumundadır. Yine de çok sayıda ülkeye girmek siteyen mülteciler söz konusudur. Onların da dramı yaşanmaktadır. Theo, bu olaylar içinde geride duran bir bürokrat konumundayken, bir gün kaçırılır. Sevgilisi Julian da işin içindedir ve mültecilerin haklarını kollayanlardandır. Theo’dan istediği bürokratik destekler söz konusudur. Bu desteği veren Theo ise, yolculuğa birlikte çıktığı Kee’nin varlığındaki ehemmiyetle yüz yüze gelecektir. Günümüz üremesini düşününce ve etrafımızda hiçbir engelleri olmadığı halde fazlasıyla bu sorunla karşılaşan insanları gördükçe çok uzak bir senaryo haline gelmiyor.

mrfaruk profile photo
mrfaruk
müslümanların terörist olmadıgı bi film varmı ???
0
26 days ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Sevmekle sevmemek arasında kaldığım bi film. Bilimkurgu deseniz değil tekrar izlerimlik hiç değil. Çekimler güzel olabilir ama bir şeyler havada kalmış gibi .böyle sürükleyici bir film diye başladım ama sonlara ne zaman biteceklere dönüştü iş. Yine de siz bi izleyin , belki seversiniz :)
0
2 months ago
burcst profile photo
burcst
İzlemesi ve hazmetmesi zor bir film.Karanlık,karamsar ve gerçekleri tokat gibi yüzlere çarpıyor.Kamera üstündeki damlalara kadar düşünülmüş, çekim kalitesi üst düzey.Hikaye 2027de geçiyor ama dünyanın bugünkü ortamına o kadar yakın bir ortam var ki,haber bültenlerinden bir kesit izler gibi oldum çoğu sahnede malesef.Ülkelerin açgözlülüğü,savaşı,insanların mülteci haline dönüştürülmesi,insanlık dışı muamelelere maruz kalmaları ve malesef 'onlar bu kirli dünyayı değiştirecek' diyebileceğimiz gelecek nesillerin olmayışı..İzlerken bu görüntüler ne kadar tanıdık diyorsunuz.Filmdeki kısırlığı, düşünce ve empati kısırlığı ve barışçıl kadın enerjisinin yok edilmesi olarak düşünürsek,dünya ükeleri için büyük dersler içeren bir yapım.Ancak oldukça ağır bir distopya,enerjinizi düşürebilir,sinirlerinizin kaldırabileceği bir zamanda izlemenizi tavsiye ederim.
13
2 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
İnsanlığın bitme noktasına ulaştığı yer bu olsa gerek.. Film biraz yüzeysel kalsa da buram buram kaos ve devletlerin yine birbirlerini ezme yarışı v.s. bir çok şey sayabiliriz... Sanki böyle bir şey günümüzde çoktan yaşanmaya başladı da.. Denildiği gibi "Oyun bahçelerindeki sesler susunca umutsuzluk çöktü.”
4
4 months ago
mahru profile photo
mahru
2006 yılından bugünün kaosunu ve taşları gösteren bir film..insanlığın dünyanın içine tırtladığı geleceğe dair bırak tuli emeli geleceğin yokluğu varlığından iyidir dedirten bir film.yine ingiliz megalomanyası ve mülteci sorununu terörle bağdaştırmak içine tekbir nidaları katmak yine ezikler müslüman roman gibi beyne format atışları ,,,hayret nasıl olurda sömürgeci ingiliz vampirler kurtuluşu siyahi bir ırktan gösterdiler neyse sonu havada kalan bir film olmuş iki günde izleyebildim.başında uyudum o derece.
0
7 months ago
lews profile photo
lews
Bu tarz filmler içinde ayrı biryeri var hakkaten filmin , konusu ve senaryosu çok orjinal ,gerilim ve aksiyonuda sonuna kadar yaşattı .Çok harika bir yapım son ana kadar heyecanla izledim. Ve Micheal Caine için ayrı bir parantez açmak istiyorum hippi tarzı rolüyle filmin gerilimi arasında seyirciyi yine güldürmeyi başarmış , çok usta bir oyuncu, sesini dinlemek bile güzel.
6
8 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
burda yazılanların aksine yavan bir film olmuş bana kalırsa bir bilim kurgu için çok şey göremedim..
0
9 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Geniş ve güzel kadrosu ve sıradışı konusuyla güzel vakit geçirirsiniz.
0
over 1 year ago
heisenberg06 profile photo
heisenberg06
Başrolde Clive Owen'ın oynadığı bu filmde, koskoca ve apayrı bir dünya yaratılmış ve çekim kalitesi bakımından yönetmenini takdir etmekte fayda var. Bolca aksiyon sahneleri yer alıyor ve hepsinde kendinizi filmin içinde bulmanız muhtemel. İşte bu bakımdan film gayet sürükleyici diyebilirim.
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
insanlar artık kısırdır. 18 yıldır hiçbir doğum olmuyordur. dünyadaki en genç insanın öldürülmesiyle film açılır...
0
2 years ago
ssbls profile photo
ssbls
filmin müzikleri de harika.
0
2 years ago
dai profile photo
dai
filmde neredeyse hiç boş sahne yok. çekimleri insanın içindeymiş gibi bi his duymasına neden oluyor. filmden bir saniye bile kopmuyorsunuz, sizi hiç sıkmıyor. film bittiğinde yazıların geçmesini izliyorsunuz çünkü filmin bitmiş olmasını kabullenemyorsunuz. ben çok beğendim size de iyi seyirler
2
2 years ago

Who liked Children of Men

Who wishlisted Children of Men

Shelves that Include Children of Men

Interesting content shared about Children of Men

^ Back to Top