Chung Hing sam lam (Chungking Express) (1994) poster

Chung Hing sam lam (1994)
(Chungking Express)

Tags
Director
Country
Hong Kong
Runtime
102 minutes
cinemarty Film iki farklı kırık kalpli insanın içine düştüğü benzer çıkmazları, hem dokunaklı hem de eğlenceli bir üslupla anlatır. İlk yarısında sevgilisinden ayrılan ve bu ayrılığın üstesinden gelemeyen bir polis memuru olan Cop 223 (He Zhiwu)’ün dramını izlerken, ikinci yarıda da benzer bir şekilde sevgilisinden ayrılan ve benzer bir bunalımlı ruh haliyle bu ayrılığın üstesinden gelmeye çalışan bir diğer polisin, Cop 663’ün hikayesine tanık oluruz. Bu benzer hikayeler dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde, mucizevi bir şekilde ortak noktalarda kesişir.

starch profile photo
starch
Başlangıçtaki hareketli kamera beni çok rahatsız ettiyse de, beğendim. Müzikler güzeldi.
2
11 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
cranberries çok seveerim müziğine bayıldım:) onun haricinde ikinci hikayeyi daha çok sevdim ortak noktasını yakalayamadım iki hikayede ama ikinci hikayede çok etkileyiciydi bana biraz amelie filmini anımsattı:) iki hikayedeki ortak nokta ikisi de kalp kırıklığı yaşayan olisti benim görebildiğim belki çok basit irdelemişimdir:) ikinci hikayedeki adamın tavırları değişimleri fark etmeyecek kadar kendini kapatmış olması, kendi kendine konuşması içim burkuldu:)
3
11 months ago
blindcrow profile photo
blindcrow
Müzikler de çok uyumluydu, cranberries i duyunca nedense çok sevindim, ikinci hikaye bitmese de olurdu :)
1
1 year ago
potakal profile photo
potakal
farklı ve hoş bir his veren bir film. benim kalbim kırıldı sanki filmdekilerle beraber ikinci hikaye açık ara daha güzeldi ve erkek tıraşlı ablamizin masumiyetini ve oynadığı karakteri sevmemek elde değil ve içimde bu filmle birlikte buruk birşeyler kaldı onu güzel kılan da bu oldu yanımda
2
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
arızalı ilişkiler uzmanı yönetmenimiz... bu sefer biraz daha insaflı davrandı gerçi...
0
almost 2 years ago

Who liked Chung Hing sam lam

Who wishlisted Chung Hing sam lam

Shelves that Include Chung Hing sam lam

Interesting content shared about Chung Hing sam lam

^ Back to Top