Cinderella Man (2005) poster

Cinderella Man (2005)

Director
Country
USA
Runtime
144 minutes
gkhn. Cinderella Man" lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock'un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti.

Insomniac profile photo
Insomniac
Şimdi filme hangi açıdan yorum yapacağımı bilemedim... Russel Crowe'un film boyu yüzündeki hüzünle karışık cesur ifadesi, karısına aşık bakışları, bu kadar güçlü azimli olmasıyla beraber böylesi naif huylu bir boksçu baba karakteri canlandırması başlı başına müthiş oyunculuk... İnsanın içine işleyen bir başyapıt! Gerçek hikaye olması ekstra bağlıyor filme. Özellikle kulübe gidip "Mecbur kalmasam bunu asla yapmayacağımı bilecek kadar tanırsınız beni...." deyip şapkasını açtığı sahne beni vurdu adeta. Ertelemeyin, izleyin, izlettirin.
7
7 months ago
Harbiyeli profile photo
Harbiyeli
Mükemmel film ve ders alınacak birçok konu var filmde: Sadakat, cesaret, sebat, tevekkül ve mücadele.. Never give up!
0
8 months ago
Aunveren profile photo
Aunveren
Sadece normal bir box filmi demek filme büyük haksızlık olur. Bir adamın ailesi için yaptığı fedakarlıklar, sabır ve aşkla elde ettiği başarı, o dönemdeki ekonomik kriz yüzünden çekilen sefalet, çaresiz bir adamın çırpınışları, dürüstlüğün önemi (babanın küçük oğluna verdiği sözü) kısacası herşey var filmde. Başarmaktan başka şansı olmayan bir adam düşünün. Russell Crowe'un müthiş oyunculuğu beni hüngür hüngür ağlatmayı başardı.
4
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
İnsanın, böyle maddi durumların aileye yaşatabileceği sıkıntıları
düşündükçe yüreği sızlıyor. Fazlasıyla duygulu ve anlamlıydı.^^
0
1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Büyük buhran döneminden bir kesit izlemek için bütün filmi seyretmiştim. Boks severler için güzel bir film.
1
over 1 year ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Russell Candır can
0
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Amerika'nın bitmek bilmez büyük buhran ve kurtuluş filmlerinden biri daha. Film çok kötü değil ama büyük buhranı bir boks ringi ve o ringdeki boksör ve ailesini de Amerika şeklinde birer metafor olarak kullanmak artık okyanusun diğer yakasındakileri bile cezbetmeyecek kadar bayatlamış durumda. Yaz sonu gösterime giren filmden Oscar'a dair umutlar beklenmişse de Paul Giamatti'nin en iyi yardımcı erkek oyuncu adaylığından başka bir başarı elde edememiş, türün diğer örneklerine göre kalburüstü ama genel olarak değerlendirildiğinde ise ortalama bir yapım olmaktan öteye geçemeyen bir film.
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
çok güzel bir box filmi
1
2 years ago

Who liked Cinderella Man

Who wishlisted Cinderella Man

Shelves that Include Cinderella Man

Interesting content shared about Cinderella Man

^ Back to Top