Cloud Atlas (2012) poster

Cloud Atlas (2012)

Director
Country
Germany
Runtime
172 minutes
zeftodeath 1850 yılında Pasifik Okyanusu'ndayız. Adam Ewing Yeni Zelanda'daki takım adalardan zorlu bir deniz yolculuğu yaparak Californiya’daki evine dönmektedir. 1930'lu yıllarda Belçika'da yaşayan beş parasız ama yetenekli bir bestekar olan Robert Frobisher'ın elinde Adam Ewing'in günlüğü vardır. Luisa Rey ise Reagan yönetimindeki Amerika'da yaşayan isyankar ruhlu bir gazetecidir. Yayın evi sahibi Timothy Cavendish ise alıcaklılarından canını kurtarmaya çalışır. Kendisini var eden sisteme isyan eden android garson Sonmi~451 ise yakın gelecekte Güney Kore'dedir. Zachry ise medeniyetin çöküşüne ve ilkel kabilelerin insanlığa hükmetmesine şahit olmak üzeredir... Alt başlığının da dediği gibi Bulut Atlası'nda Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her Şey Birbiriyle Bağlantılıdır.

dilaraoner profile photo
dilaraoner
olumsuz yorumlara rağmen iyiki izlemişim dediğim filmlerden biri. Başta anlayamıyorsunuz hatta sıkılıyorsunuz ama sonra konuyu anladıkça keşke daha da uzun olsaydı diyeceğiniz, en azından benim dediğim bir film. Muhteşemdi, kesinlikle izleyin, inanılmazdı veyahutta çok kötüydü, zaman kaybıydı diyemem. Herkesin zevkleri aynı değildir sadece konusunu okuyun açın dayanabildiğiniz veya sizi çektiği yere kadar bakıp karar verin. İyi seyirler...
2
2 months ago
Mervealucard profile photo
Mervealucard
Birkaç defa izlenilebilir bir film.
2
8 months ago
fs0ciety profile photo
fs0ciety
ırk ayrımından üst insana ordan kölelerin doğuştan köle olarak doğduğuna ve tüm bunların bi yaratıcının eseri değil de tesadüf olduğunu bir güzel alttan alttan yediren bi film.tüm film boyunca darwine ve hitlerin ruhuna da fatih okutturan,new age saçmalılarıyla sıvanmış çoğu kişinin anlamadığından izlediğine pişman olabileceği türde bi yapım, ayrıca wachowskinin asıl anlattıklarıyla bilim kurgunun alakası yok
0
8 months ago
mels profile photo
mels
5-6 koldan aynı ya da birbirinden farklı konuları işlemeye çalışsa da pek başarılı olamamış bence. Bunun yerine kronolojik sırayla tek bir konuyu anlatsa daha iyi olurdu sanki. Ayrıca son yarım saati haricinde oldukça sıkıcı ve çok uzun bir filmdi.
2
12 months ago
engintunc profile photo
engintunc
Benim için bir başyapıt. Mükemmel bir film. Son sahnesi son sözler beni çok etkiledi. "istismara boyun eğmeyeceğim" ve '' Sonunda kaybedeceğini bile bile iyilik için savaşmak '' Ayakta alkışlıyorum. Mutlaka izlenmeli..
1
1 year ago
engintunc profile photo
engintunc
Hayatlarımız sadece bizim değil,
Ana Rahminden mezara, başkalarına bağlıyız,
Geçmişten geleceğe.
Ve her bir suçla ve yaptığımız her bir iyilikle geleceğimizi doğuruyoruz....
En etkili sahne...
1
1 year ago
engintunc profile photo
engintunc
Yorumlar içler acısı...
0
1 year ago
digigirl profile photo
digigirl
Tom Hanks'in oyunculuğu ,sevdiğim bir yönetmen.En mükemmelini yapayım derken, fazla abartılı ve zorlama bir film çıkıyor ortaya.Birde film uzun olunca bu boğucu FAZLALIK insanı yoruyor yoruyor.Ama illa ki izlenmeli ne kadar sıkılsada insan!"less is more "
0
1 year ago
oorhunturan profile photo
oorhunturan
3 yıldır anlamaya çalışıyorum. Başaramadım.
0
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
GÖRSELLİK VAR, ANLAM YOK Derinden etkileyeyim derken, affedersiniz, biraz saçmalamışlar! Çok etkili olsun diye uğraşıp, manasız bir film yapmışlar.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok büyük beklentiyle başlasam da konusu beni bir türlü çekemedi. Birkaç güzel manzara ve Tom Hanks'in farklı farklı karakterleri harika canlandırması dışında hiçbirşey kalmadı bana filmin ardından.
1
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
İşte basit konusu olmayan kendini vererek izlemek zorunda olduğunuz süper ötesi bir film ^^ İzleyicinin işini kolaylaştırmayan böyle filmlere bayılıyorum.
3
over 1 year ago
EchoBravo profile photo
EchoBravo
her sahnesini, her repliğini, her mesajını beynime kazımak istediim bir film. o kadar iyi..
1
over 1 year ago
GzmSari profile photo
GzmSari
O kadar iyi ki anlamakta zorlanabilirsiniz.
5
2 years ago
mustafasulerya profile photo
mustafasulerya
Filme uzun süre sabır gösteremeyenlerdenim. Çok sıktı uykumu getirdi!
0
over 2 years ago
neway profile photo
neway
İlk bölümde nereye varacak diye beklerken biraz sıkılmadım değil. ama sonra sonra parçalar oturmaya başlayınca filmi anlamaya başladım. O yüzden izleyeceklere biraz sabırlı olmalarını ve beklemelerini tavsiye edebilirim.
1
over 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
çok uzundu ve izlerken çok sıkıldım
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
mukemmel bir film olmasindan ote insanligi ve hakikati anlatmasi nedeniyle favorilerimden artik.
1
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Daha proje aşamasındayken pek çok sinema yazarı ve izleyici tarafından sonucun ya bir vehamet ya da tam bir zafer olacağı düşünülürken bu denli bir prodüksiyonun abartıdan uzak ve son drece doyurucu öykü anlatımı ile gösterime çıkmış olması filmin yönetmenlerinin üstün başarısı olarak yorumlanabilir. Her bir sahnenin ince ince tasarlandığı son derece belli bir yapım olan Bulut Atlası özellikle makyaj çalışması ile okullarda ders olarak okutulması gereken bir çalışma ortaya koyuyor. Filmin içine girmekte zorlanan izleyici ilk başlarda bunun sıkıntısını yaşıyor gibi hissetse de dakikalar aktıkça hikayenin içine öyle bir giriyorsunuz ki 164 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Modern sinemanın unutulmazlarından olacağı aşikar.
0
over 2 years ago
Dabulyuce profile photo
Dabulyuce
Mükemmel bir yapım !!!
1
over 2 years ago

Who liked Cloud Atlas

Who wishlisted Cloud Atlas

Shelves that Include Cloud Atlas

Interesting content shared about Cloud Atlas

^ Back to Top