Clouds of Sils Maria (2014) poster

Clouds of Sils Maria (2014)

Tags
Director
Country
Switzerland
Runtime
124 minutes
Sekyazar Sahne sanatçısı olan Maria, kariyerindeki başarıyı olgun bir lezbiyenin genç partner olarak oynadığı rolle yakalamıştır. Yıllar sonra aynı oyunda bu kez ortayaşlı olan aşığı oynayacaktır. Ve oyunda kendi gençliğini gördüğü rol arkadaşı Jo-Ann ile tanışır. Yaşını almış ve olgunlaşmış bir yıldızla, genç ve kibirli bir oyuncunun arasında bir gerginlik oluşur. Maria bir yandan da onun yerine telefon ve mesajlara cevap veren asistanı Valerie'den gün boyu destek almaktadır. Birlikte İsviçre Alplerinde sessiz sakin zaman geçirirlerken, Maria ünlü olmakla mahremiyeti, kariyeriyle özel hayatı arasındaki bağlantıyı ve açmazları sorgulamaya başlar. Öte yandan da ilerleyen yaşının mesleğiyle ilgili sıkıntılarını algılamaya ve onlarla başa çıkmaya çalışır. Ve bir gün, fırtına öncesi bulutu Sils Maria vadiyi sarar.

KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Filmin içine girmekte başlarda zorlansamda gidikten sonra da çıkmak mümkün olmadı. ertesi gün bile zihnimde dönüp duruyordu. Kristen Stewart'an böyle bir performans beklemiyordum... Başarılı film.
3
15 days ago
Peris profile photo
Peris
Harika oynamış çok katmanlı senaryosu olan iyi bir film. Kristen Stewart'ı artık bir blockbuste'da görmeyeceğimiz çok belli ama kariyerine böylesi zor rollerle devam etmesi çok iyi. Sağlam diyaloglar içeren ilerledikçe derinliği artan ve gerginleşen hikaye klasik avrupa filmlerinde olduğu gibi "net" bir yere bağlanmıyor. Kuşak çatışması, yaşlılık ve kültür sorunlarını irdeleyen, açık uçlu bir finali olan film benim için yılın en iyileri arasında...
2
1 year ago

Who liked Clouds of Sils Maria

Who wishlisted Clouds of Sils Maria

Shelves that Include Clouds of Sils Maria

Interesting content shared about Clouds of Sils Maria

^ Back to Top