Cloverfield (2008) poster

Cloverfield (2008)

Director
Country
USA
Runtime
85 minutes
Arcadia New York’taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur, Özgürlük Heykelinin kafası tıpkı dev bir top güllesi gibi caddeye çarpar. New York’a düzenlenen bir canavar saldırısına tanıklık eden insanların öyküsü.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
konu klasik olsa da hem çekim olarak hem de kurgu olarak çok başarılı olmuş film. yaratıkların ön planda olmaması da gerilimi daha yükseltmiş. üstelik kısa süresi ve yüksek temposuyla da seyir keyfi daha üst düzey olmuş. beklentimin üstünde bir filmdi 8/10
6
1 month ago
erengngr profile photo
erengngr
Her ne kadar canavarlı filmleri pek sevmesem de bu filmi çok beğendim. Hollywood'un klasik canavarlı filmlerin haricinde değişik bir bakış açısıyla karşımıza çıkıyor film. İzlenme listesine eklenmeli.
4
1 month ago
Sefa profile photo
Sefa
Pov çekimiyle yapılmış güzel bir yapımdı. J.J. Abrams'ı bilenler nasıl gerdiğini iyi bilir. Bir çırpıda izleyebileceğiniz , sürükleyici bir filmdi. İlk başlarda godzilla tarzı diye düşündüm ancak farklı birşey vardı. Ve sonu daha iyi olabilirdi.
0
3 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İzlediğim en iyi found footage filmerinden biriydi. İzlerken heyecanı sürekli canlı tutuyordu ve olaylara birinci kişi bakış açısından tanık olmak oldukça heyecan vericiydi. Tempo kimi zaman düşse de genel olarak oldukça sürükleyici bir filmdi. Canavarlı sahneler harikaydı. Godzilla yı olayların içindeki bir insan gözünden görmek gibi bir duyguydu. Ben oldukça beğendim mutlaka tecrübe edilmeli özellikle dev ekranda :D
3
1 year ago

Who liked Cloverfield

Who wishlisted Cloverfield

Shelves that Include Cloverfield

Interesting content shared about Cloverfield

^ Back to Top