Cobain: Montage of Heck (2015) poster

Cobain: Montage of Heck (2015)

Director
Country
USA
Runtime
145 minutes
Brook 90’lı yılların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Kurt Cobain, genç yaştaki ölümüyle ardında büyük tartışmalar bırakmıştı. Şimdi aradan geçen yılların ardından Montage of Heck, Cobain’in hayatına hiç olmadığı kadar detaylı bir bakış atıyor. Senaristliğini ve prodüktörlüğünü Brett Morgen’in yaptığı proje, Kurt Cobain hakkındaki gelmiş geçmiş en detaylı belgesel olma özelliğini taşıyor. Çünkü projeye Cobain’in yakınları büyük katkı vermiş. Eşi Courtney Love, Kurt Cobain’e dair birçok kişisel görüntü, ses kaydı ve bilgiyi Morgen ile paylaşmış. Morgen; “Courtney bana içi Kurt Cobain ile ilgili eşyalarla dolu kocaman bir deponun anahtarını verdi ve ne bulursan kullanabilirsin dedi” diyerek belgeselin ne kadar kişisel olduğunu anlatmak istiyor.Belgeselde birçok fotoğraf, video ve ses kaydı orijinal haliyle kullanılmış. Bunlar arasında Cobain ve Love’ın ev hallerini gösteren video ve fotoğraflar da var. Ayrıca Nirvana’nın bazı yayınlanmamış şarkılarından oluşan dinletiler de belgeselde mevcut. Bazı anılar ise animasyonlarla canlandırılmış.Projeye destek veren diğer isimleri başında Cobain – Love çiftinin çocukları Frances Bean Cobain ve Nirvana’dan Krist Novoselic bulunuyor.Belgeselin ismi ise Kurt Cobain’in 1988 yılında kaydettiği bir müzik kolajından geliyor.Kurt Cobain: Montage of Heck, ilk olarak Sundance Film Festivali’nde gösterildi. Belgesel mayıs ayında da HBO’da yayına girecek.

eminuk profile photo
eminuk
Yakışıklı demeyeceğim, güzel bir adammış Kurt Cobain. İnsan bu kadar güzel bir adamın böyle çirkin bir hayat yaşadığına inanamıyor. Güzel bir belgesel olmuş.Aklınızda hiç soru işareti bırakmıyor. Özellikle kendi yazıları ve çizimleriyle hayata bakış açısını, hissettiklerini ve neden sonunda ölümü seçtiğini apaçık anlayabilirsiniz. Birileri acı çekecek ve bizler de enfes şarkılar dinleyeceğiz. Kimse mükemmel hayatı ve elinde viskisiyle böyle güzel şeyler yaratamaz. Bu belgeseli beğenmeniz için Kurt Cobain i tanımanız ya da sevmeniz gerekmez. Bir deneyin derim.
8
4 months ago
Brook profile photo
Brook
Yayınlanmamış şarkılardan olan dinletiler kısmı da oldukça ilgi çekiciydi tıpkı bazı kısımların animasyonlarla anlatılmış olması gibi tabi. Mutlaka izlenmeli. Müzik temelli bir yaşam öyküsü olunca ve de bu yaşam öyküsü Kurt Cobaın'in öyküsü olunca etkilenmemek mümkün olmayacaktır.
3
9 months ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
90lar grunge gençlerinin haftalarca Nirvana dinlemelerine sebebiyet verebilir.
2
12 months ago
burcst profile photo
burcst
Kurt Cobain'in yaşam öyküsünü ailesinden edinilen görüntülerle, yer yer animasyonlar, röportajlar ve şarkılarla anlatan muhteşem bir başyapıt.Çocukluğundan itibaren diğer insanlardan hep farklı olan ve alay edilmekten nefret eden Kurt Cobain'in hikayesi çok etkileyici ve biraz da can acıtıcı..
''Hepimizin içinde iyilik vardır ve sanırım ben insanları çok fazla seviyorum, beni üzecekleri kadar fazla..Ben Tanrı'nın küçük,hassas,kıymet bilmeyen ve balık burcu doğmuş bir kuluyum.''
Barış, sevgi ve Empati.
7
1 year ago
MehmetCanOzturk profile photo
MehmetCanOzturk
Özellikle animasyon kısımları çok başarılı olmuş cobain seven herkes mutlaka izlemeli.
1
over 1 year ago

Who liked Cobain: Montage of Heck

Who wishlisted Cobain: Montage of Heck

Shelves that Include Cobain: Montage of Heck

Interesting content shared about Cobain: Montage of Heck

^ Back to Top