Coffee and Cigarettes (2003) poster

Coffee and Cigarettes (2003)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
95 minutes
cinemarty Görünürde hiçbir ortak noktası olmayan ve dünyanın bir yerinde birbirlerinden habersiz yaşamakta olan çeşitli insanların ortak paydada buluştukları tek şey kahve ve sigara alışkanlıklardır. Birbirinden farklı üç kısa filmden oluşan Coffee and Cigarettes, kahve ve sigara sembollerini kullanarak insan psikolojisi ve davranış türleri üzerine gözlem yapmayı olası kılıyor.

Philosophy profile photo
Philosophy
Sigara kullanan birisi değilim ama izlemeye başladıktan 5 dakika sonra kalkıp kahve yaptım. Zıtlıkların buluştuğu nokta da tek ortak yanları kahve ve sigara ikilisiyle, samimi sohbet eşliğinde hoş ve sade film olmuş. Sanki onlar sigara ve kahve içtikçe benim üzerime sindi. Ciğerlerim tıkandı. Ama her şeye rağmen izledikten sonra sakin bir müzik açıp biraz düşünün derim. :)
2
18 days ago
DUA profile photo
DUA
ben pek beğenmedim , konu bütünlüğü olmayan filmleri sevmiyorum , sıkıldım ve hepsini de izlemedim zaten .
0
10 months ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
’Bırakmanın güzelliği; bıraktım… Bir tane daha içebilirim çünkü bıraktım.’’
Yıl 1986, Jim Jarmusch(JJ.), Coffee and Cigarettes isimli bir kısa film çeker. Roberto Benigni ve Steven Wright’ın bir kafede kahve ve sigara eşliğinde diyaloglarına tanık olunur. Bunu iki farklı kısa film daha takip eder. Ardından JJ. Üzerine sekiz tane daha ekler ve hepsini bölümlere ayırarak birleştirir. Karşımıza Coffee and Cigarettes çıkar. E, müziği, insan ilişkilerini ve göz dolduran oyuncuları içerisinde bulunduran bir bağımsız yapıma kim hayır diyebilir?
Kahve ve sigara gibi bir ikilinin, insanları nasıl bir ortak paydada buluşturduğundan yola çıkar filmciklerimiz. Kahvenin siyahı ve sigaranın beyazının nasıl bir tezatlıkla birbirini tamamladığını izleriz. Her birinde camiasında fark yaratmış ilginç kişiliklere tanık oluruz. Her seferinde farklı satır araları doldururuz. Alt metinler yakalarız. Belki bir-iki tanesi zayıftır ama içine girdikten sonra çok da aldırış etmezsiniz.
2
12 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Kahve ve sigaranin olduğu bir masada ancak bu diyaloglar gecebilirdi:) Oldukça durağan ama oyuncularıyla da depar atan bir film.En çok son diyaloğu sevdim:)
0
1 year ago
atillalkan profile photo
atillalkan
izlerken sigaranız oldugundan emin olun :):)
1
2 years ago
beyinsapi profile photo
beyinsapi
belli bi konusu olmayan ama küçük küçük ve çok samimi diyaloglarla hosunuza gidecek bir film. kahve ve sigara seven insanlar samimi insanlardır :D izleyin derim
0
2 years ago

Who liked Coffee and Cigarettes

Who wishlisted Coffee and Cigarettes

Shelves that Include Coffee and Cigarettes

Interesting content shared about Coffee and Cigarettes

^ Back to Top