Coherence (2013) poster

Coherence (2013)

Country
USA
Runtime
89 minutes
Blacklion Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmış. Ancak, gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başlayacağını az sonra anlayacaklar. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalıyor. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik var. Ardı ardına gizemli olaylara tanık olan bu konuklar aslında hiçbir gücün çözemeyeceği bir muammanın içine düştüklerinin er geç farkına varacak. Alacakaranlık Kuşağı’ndan esinlenen Parelel Evren insanı saran, düşük bütçeli, doğaçlamaya dayanan, senaryosuz bir bilimkurgu.

umrant profile photo
umrant
Başta bir çokları gibi bende bunlar nasıl kadraj yahu bbg evi mi bu özgünlük mü hadi yaa...dediysemde sonlara doğru herşeyi unutup baya paralel evren(ler)deki hallerimi düşünmeye başladım.Ne yalan söyleyeyim nice kan revan içeren gerilimlerden daha çok gerildim.Bu duruma bende şaşırdım.ncak insanın kendiyle kaşılaşması fikri bana baya bi ürkütücü geliyor hala.İzlenir mi,izlenir be,neler gördük daha... bence olmuş bu olmuş.Farklı olmuş,iyidir.Şans verebilirsiniz.
0
1 month ago
mtufan profile photo
mtufan
Paralel evren anlatacaksın ve bu kadar ucuza anlatacaksın. Bravo. Rastlantılarla ilerleyen bir film. Seyirlik ve sabırlık :)
0
6 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Keşke iyi oyuncular iyi çekim iyi kurguyla harmanlansaydı yıldızlararası filmi gibi unutulmaz bence efsane bi film olabilirdi fringe dizisinden beri paralel evren konusu hoş geliyor bilim kurgu sevenler izlesn konu iyi :) işleyiş oyunculuk çekim vasat malesef :)
0
8 months ago
gala profile photo
gala
bi taraftan kafa karıştırıp bi taraftan daha da çok merak ettirmesi soluksuz izlettirdi tam bir mindfuck movie diyebilirim kendimce, tabiki mesajları da vardı ufaktan; yok olma korkusunun nelere sebep olacağı gibi.. sevdiğim tarzdaydı ve güzel yanı bu kadar şaşırtacağını tahmin etmemiştim. Başarılı.
0
9 months ago
93desibel profile photo
93desibel
düşük bütçe, bolca zeka ve beyin yakan muhteşem bir film.
0
over 1 year ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
bir bilim-kurgu filminden böyle sıkılacağım aklıma gelmezdi, hele ki konu paralel evrenlerse... kafa karıştırayım derken asıl filmi yapanın kafası karışmış gibi sanki :D gerçi mevzu paralel evrenler üzerinden insanın kendisiyle ve diğerleriyle ilişkilerini irdelemeye uğraşmış gibi de algılanabilir ama öyle ise bile gene tatmin edici değildi bana göre. mantık hatalarına çok takıldım nedense. izlerken epeyi sıkıldım ama sci-fi rafıma atarım ben bunu :)
şu iyiydi yalnız:
-Schrödinger'in kedisini bilen var mı?
+benim alerjim var!
1
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
beyin yakıcı bir film daha... schrodinger in kedisi hikaye... dikkat dağıtmak için kurgulanmış. insanın kendisiyle sınavını anlatan bir film... güzel izlenilesi bir film...
1
almost 2 years ago
missimiki profile photo
missimiki
güzel bağlamışlar, sonu iyiydi.. yorumlarından anladığım kadarıyla kimse anlamamış ama, telefonu kırılanlar her evin zayıf halkaları. bi de kendini öldürmek.. tamamen şok ediciydi.. hayatta kalma içgüdüsü işte.. hayatta kalmak uğruna kendini bile yok etmeye razı geliyo insanoğlu.
2
almost 2 years ago
taotipinotrino profile photo
taotipinotrino
Sonu çok askıda kalmasına rağmen, kurgu ve fikir güzel. Sakin kafayla izlenmesi gereken bir film.
2
almost 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Tek mekan filmleri genellikle durağan şekilde ve akıl oyunları temasıyla ilerler. Bu mantık içinde hem akıl oyunlarının hem de aksiyon ve hareketin bir arada olduğu güzel bir film. Paralel evrenlerin oluşma süreci kurulu yıldız kayması gibi bir temaya biraz kestirme bağlansa da olay akışı çok iyi kurgulanmış. Yalanlar yozlaşmiş ilişkiler ve bunların açığa çıkması kadar, gerçeklerin saklanabildigi mutlu ama sahte İlişkilere kadar sonsuz bir olasılık zincirinin canlanması da filme renk katıyor.
0
almost 2 years ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
çok gizemliydi soluksuz izledim..
0
almost 2 years ago
lethe.ib profile photo
lethe.ib
el kamerasiyla cekilmeseydi iyiydi.
1
almost 2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Filmin bence ilgi çekebilecek tek yönü milyonlarca olasılığı tek bir mekanla anlatmaya çalışması. Felsefi konulara şöyle bir göz kırpıp, derinleştirememiş. Yine de popüler kültür seviyor bu tarzı.
0
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
paralel evren konulu güzel bir bilim kurgu olmuş, sonu da güzeldi
1
2 years ago

Who liked Coherence

Who wishlisted Coherence

Shelves that Include Coherence

Interesting content shared about Coherence

^ Back to Top