Constantine (2005) poster

Constantine (2005)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
TAGUT Başrolünde Keanu Reeves'ın oynadığı film, cehennem ve gerçek dünya, iblisler, melekler ve şeytan arasında gidip gelen konusuyla taşıdığı fantastik öğelerinin yanı sıra aksiyon ve gerilim öğelerini de içinde barındırmaktadır. Keanu Reeves'ın canlandırdığı karakter olan ve filme de adını veren John Constantine özel bazı yeteneklere sahiptir. Bu yetekler sayesinde dünyada dolaşan melez melek ve iblisleri tanıyabilmektedir ve bir gün yolu ölen ikiz kız kardeşinin intiharına bir türlü ikna olmayan dedektif Angela Dodson'la (Rachel Weisz) kesişir. Bundan sonra olaylar Isabel Dodson'ın ölümünün izinden cehennem ve gerçek dünya arasında gelişir. Constantine yaşamı ve ölümü sürekli hafife alır, umursamazdır ve dolayısıyla cesurdur. Şeytan , çok fazla sigara içtiği için 1-2 ay ömrü kalan Constantine'in ölmesini beklemektedir. John , son sahnelere doğru hem Angela hem de intihar eden kız kardeşi İsabel'in cennete gitmesi karşılığında bileklerini keserek intihar eder ve hayatından vazgeçer. Böylelikle film içerisinde bahsedilen 'Fedakarlık' gerçekleşmiş olur ve John yine film içerisinde belirtildiği üzere 'Yaratıcı' tarafından bağışlanır , ciğerleri şeytan tarafından temizlenir ve bahsedilen dengeyi korumaya devam eder.

atillalkan profile photo
atillalkan
Şöyle bir final sahnesi varmış ben yıllar sonra farkettim meraklısına.
https://www.youtube.com/watch?v=gm-onsYCxuY
4
4 months ago
Mervealucard profile photo
Mervealucard
Keanu Reeves in en sevdiğim filmi.
3
7 months ago
muratalkas profile photo
muratalkas
arada sırada hala sıkılmadan ilk defa izliyormuş gibi izlerim...
1
9 months ago
Agarta profile photo
Agarta
İşte film budur abi senaryosu aykırı olmalı. Bir mesajı ve amacı olmalı en önemlisi yarattığın karakter cool olmalı. sağolsun hepsi bu filmde toplanmış
0
10 months ago
orhanbayram profile photo
orhanbayram
Keanu'nun en sevdiğim filmlerinden biri.
2
10 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Kult .
9
10 months ago
Brook profile photo
Brook
En sevdiğim filmlerden biridir. Çok şey beklemeden izlenmeli yine de. Sadece ben çok sevdim işte. Bence mutlaka izleyin. Her zaman bir hile vardır :)
4
1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Bu filmi sevmeyen de çok ama ben favori filmlerimin içerisinde tutuyorum. İyidir izleyin.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir çizgi roman uyarlamasıydı. Özellikle Keanu Reevesçok iyi canlandırmış karakteri. Diğer oyunculuklarda başarılıydı.
2
over 1 year ago
heheka profile photo
heheka
Nedense tekrar tekrar izledigim nadir filmlerden biridir constantine. Her izledigimde keanu reeves' e coolluguna sigara icisine bi daha hayran kaliyorum vakit kaybetmeden izleyiniz izlettiriniz
10
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
herkes çok sever ama benim hoşuma hiç gitmedi niye bilmiyorum
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
film denince aklıma nedense hep constantine gelir. favorilerimdendir, sayısız kere izledim yine de bıkmadım
1
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Los Angeleslı özel dedektif John Constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır.İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler.
0
over 2 years ago
jacovangevine profile photo
jacovangevine
Sembolik göndermeleriyle kalbimde taht kuran bir film. Komplo teoristliğine varan ayrıntılara has dikkatim size şunu söylememi teşvik ediyor: Kabala inancındaki Tanrı'ya ulaşan rakamlar konusunda bir araştırma yaptıktan sonra,Angela ve John'un yemek yediği küçük yerde oturdukları kısımda bulunan numaralara dikkat etmenizi öneriyorum. Angela 9, John 10. Bence manidar. İzleyin.
4
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Sıkılmadan güzel vakit geçirebileceğiniz harika bir film daha.Konuyu fazla bile uzattım sanırsam izleyin,hadi...
0
over 2 years ago
fatihkilic profile photo
fatihkilic
Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden birisi.
1
3 years ago

Who liked Constantine

Who wishlisted Constantine

Shelves that Include Constantine

Interesting content shared about Constantine

^ Back to Top