Contact (1997) poster

Contact (1997)

Director
Country
USA
Runtime
150 minutes
mhmtcngrpnr Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.

SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
bilimkurgu severlerin arşivinde olması gereken düşündürücü filmlerden birtanesi. insanlığa verdiği mesajlardan bakımından da etkiledi beni
2
5 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
beni şaşırtan bir film oldu contact. bu kadar iyi bir kurgu beklemiyordum. tüm harika oyunculuklar,tüm din ve bilim çatışması altında verilen mesajlar ve tüm görsel şovu bir yana koyup carl sagan'da daha ne hikayeler vardır kim bilir demek istiyorum sadece. zira diğer konulara değinirsek içinden çıkamayacağımız bir övgü yorumuna sebep olabilirim. iyi seyirler,sakın ertelemeyin benim gibi.
8
5 months ago
Arcadia profile photo
Arcadia
Uzay temasını işleyen, izlediğim en etkili yapımlardan biriydi. Hatta Interstellar çekilmemiş olsaydı, en etkili yapım diyebilirdim. İçerisinde barındırdığı gizem sizi öylesine filme bağlıyor ki bir sonraki adımı soluksuz izliyorsunuz. 150dk'lık bir yapım olması göz korkutmasın, meraklısı iseniz nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Oldukça sürükleyici ve başarılı oyunculukların sergilendiği muazzam bir yapım.
3
6 months ago
mels profile photo
mels
Tek kelimeyle harikaydı. Bu filmi niye daha önce izlemedim, bilemiyorum. "Eğer evrende sadece biz varsak,bu korkunç bir yer israfı demektir." cümlesi filmi özetliyor zaten. :) Mutlaka izleyin. :)
9
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Mükemmel bir giriş jeneriğine sahip bir film benim için.
1
9 months ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
For Carl..
5
11 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
budur... çok güzel konu çok iyi işlenmiş. oyuncular iyi hersey tadında. tavsiye ederim.
3
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
yanlis hatirlamiyorsam carl sagan'in ayni isimli romanindan uyarlanmis bu film. dunya disi zeki yasam konusunu bilimsel bi bakis acisiyla islemis. bu yuzden uzayli gormeyi beklemeyin :) bu mevzulara merakliysaniz hemen izleyin derim. hatta filmi izlemeden once yine carl sagan'in voyager 1 uydusu uzerine yerlestirdigi platin plaka ve ses kaydi, seti projesi, wow sinyali hakkinda kucuk bi arastirma yapin netten. simdiden iyi seyirler...
5
over 1 year ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.
2
over 2 years ago

Who liked Contact

Who wishlisted Contact

Shelves that Include Contact

Interesting content shared about Contact

^ Back to Top