Crash (2004) poster

Crash (2004)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
112 minutes
gkhn. Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası. Bir dükkan sahibi. Birbirine aşık iki polis dedektifi. Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı. Meksikalı bir çilingir. İki araba hırsızı. Acemi bir polis. Ortayaşlı Koreli bir çift. Hepsi Los Angeles'ta yaşıyor ve önümüzdeki 36 saat boyunca hepsi birbirini tanıyacak ve bir öykünün ayrılmaz parçası haline gelecek. Başrollerini Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon, Brendan Fraser, Tandie Newton gibi birbirinden güçlü isimlerin paylaştığı film zaman zaman eğlenceli hikayesi bir o kadar güçlü ve hiçbir zaman tahmin edilemez!

HeatherBell profile photo
HeatherBell
Sürprizlerle dolu bir film. Kınadığınız insanlar kahramana dönüşürken, acıdıklarınız sempatiyi hak etmeyen tipler çıkabiliyor. Kısacası insanlar hakkında yargıya varmanın aslında ne kadar kolay ama yanlış olduğu mesajını filmi izleyenlere deneyimlendirerek veriyor. İyi kötü kavramları tanımlarını yitiriyor. Etnik kökenleri belirleyen çizgiler silikleşiyor, geriye "insan" olgusu kalıyor. Bütün karakterler bir şekilde bağlantılı ve bu ufak çaplı beyin yanmasına yol açıyor, izle-unut filmi kesinlikle değil o yüzden. Film bittikten sonra da düşünmeye devam edeceksiniz. Kesinlikle zamanınız boşa gitmeyecek.
1
8 months ago
Insomniac profile photo
Insomniac
Seyrettiğimde baya sinirlerim bozulmuştu, ırkçılığın ne kadar iğrenç bir şey olduğunu çarpıcı bir şekilde anlatan bir film, mutlaka seyredilmesi gerekenlerden...
0
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
YA ÇOK SEVERSİNİZ YA HİÇ SEVMEZSİNİZ O cinsten. Ben sevmeyenlerdenim. Karmaşa ve tevafuk ayrıntılı olarak izah edilemiyor.
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Hayatın hızını yakalamaya çalışırken birbirimizle çarpışmaya mahkumuz...
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
İranlı bir aile... dışlanmış zenciler... yanlış anlaşılmış bir Meksikalı... umut arayan çinliler... ezilmiş bir Uzakdoğulu... klişeler etrafında dönen bir ''ırk ayrımcılığına hayır'' filmi.. başta güzel görünebilir; büyük laflar etmesi hoşunuza gidebilir ama o kadar da iyi değil. müziği ve girişi güzel o ayrı ;)
0
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Oscarı sonuna kadar hak eden, ön yargıların sebep olduğu eylemlerin yansımalarıyla yüzleşen insanların hikayelerini, zaman zaman gözlerim dolarak izlediğim bir film. Kesinlikle daha fazla izleyiciyi hak ediyor.
1
over 2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Filmin ana teması 'We are all connected' yani birbirimize bağlıyız.. Eylemlerimizin hayatlarımızı nasıl biçimlendirdiğini bu sırada hayatımızın akışının ne derece değiştiğini dramatik bir biçimde önümüze seren bir film.7
0
over 2 years ago
Poker profile photo
Poker
2004'ün oscarlık filmi ama emin olun o ödülü hak etmiyor ama film gene fena değil
0
over 2 years ago

Who liked Crash

Who wishlisted Crash

Shelves that Include Crash

Interesting content shared about Crash

^ Back to Top