Crimson Peak (2015) poster

Crimson Peak (2015)

Country
USA
Runtime
119 minutes
EsraG. Umut vadeden, fakat yaşadığı aile trajedisinin ardından çocukluk arkadaşına duyduğu sevgiyle yeni tanıştığı bir yabancının çekiciliği arasında kalan Edith Cushing güç bir karar vermek zorunda kalır. Geçmişinde yaşadığı şanssız anılardan uzaklaşabilmek için çok da fazla tanımadığı Thomas ile evlenir. Fakat yaşayacağı tuhaf evin, adeta "hafızası" vardır.

cemreiliksiz profile photo
cemreiliksiz
Olayların tam da tahmin edilen biçimde ilerlemesi filmi bi' hayli sıkıcılaştırmış
0
2 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Kötü bir film değil, fantastik gerilim türünde gayet iyi, tarihi canlandırma ve renklerin kullanımı başarılı, sadece hikayede bir şeyler eksik ve finali berbat olmuş, yani ancak bu kadar amaçsız anlamsız bitebilirdi.
1
3 months ago
Numenor profile photo
Numenor
Açıkçası beğendim. Oyuncu seçimi, tarz, dekor ve atmosfer olarak muazzamdı ki zaten yönetmenin film için ''korku değil, gotik romantizm' dediğini okudum, bence tarife birebir uyuyor. Evet gerilim gereksiz abartılmış ama yine de keyif aldım. Tavsiye ederim.
5
7 months ago
Sapphira profile photo
Sapphira
Kafa kırma sahnesi o kadar net olmayaymış iyiymiş. Bayağı
0
7 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Dekor, kostümler, efektler. renkler ve neredeyse her türlü teknik konuda çok başarılı olsa da gizem aktarmadaki basitliği ve herkesin rahatlıkla anladığı bir olayı (o kadar gizemli yanı varken) şaşırtıcıymış gibi filmin merkezine çekmek filme harcanan o kadar emeği biraz suistimal etmiş gibi. Fakat atmosferi ve oyunculukları o kadar güzeldi ki etkilenmedim diyemem. Son zamanlardaki kötü korku filmlerinin arasında sıyrıla ne çok iyi ne de kötü diyebileceğim bir film. Guillermo del Toro hayalkırıklığı oluşturmasa da oluşturduğu beklentileri karşılayamamış diyebilirim.
2
8 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Guillermo harika bir film yapmış, dönem filmi olması efektleri mekanlar olay örgüsü çok iyi işlenmiş gerilim dozunda verilmiş, kısaca çok iyi bir iş çıkarmışlar.
2
9 months ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
hikaye pek tatmin edici olmasada görsel doygunluğu fazlasıyla hoşnut bıraktı. masalsı bir ortamda vahşet izlemek ayrı bir tat
1
9 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Filme yorumumu yapacaktim ama Peris arkadasimiz o kadar guzel aciklamis ki ekstra bir sey yazmaya gerek kalmamis, bastan sona aynen katiliyorum.
5
10 months ago
Peris profile photo
Peris
Görüntüler ve renkler inanılmazdı. Görsel efektler de öyle. Hayran kaldım. Oyuncuların hepsi zaten birbirinden iyiydi. Ancak finale kadar gizemini koruyan hikaye sinir bozacak kadar kötü sonlandı. Sanki filmin başını ve sonun farklı kişiler çekmiş gibiydi.
4
11 months ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Guillermo del Toro'nun benim nazarımda en iyi filmi değil ama bu türü sevenler için kaliteli bir örnek.
2
11 months ago

Who liked Crimson Peak

Who wishlisted Crimson Peak

Shelves that Include Crimson Peak

Interesting content shared about Crimson Peak

^ Back to Top