Dallas Buyers Club (2013) poster

Dallas Buyers Club (2013)

Tags
Country
USA
Runtime
117 minutes
gkhn. Ron Woodroof'a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT'yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD'de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Kendisiyle ilgilenen doktorlardan biri olan arkadaşı Eve Saks'ın da yardımıyla Ron farkıdna olmadan çevresindeki hastalar içinde bir iletişim ve satış ağı kurmuş olur. “Dallas Buyers Club” olarak bilinen bu oluşum FDA'nın tedavisi yerine alternatif tıbbı tercih edenlerin çaresi olur ve dahası hastalar üzerinde onaylı AZT'den daha çok işe yarar. Fakat durum çok geçmeden fark edilir ve ilaç firmaları ve FDA Ron'a karşı büyük bir savaş açar. Film 30 günlük ömrü kaldı dendikten sonra kendi doğal yöntemleriyle 2191 gün daha yaşamayı balşaran Ron Woodroof'un kişisel mücadelesine odaklanıyor..

otekiben profile photo
otekiben
etkileyici bir hikayeyi sıradan gişe işi sistematik bir film haline getirmişler. kötü değil ama başarılı da denilemez kendi adıma.
4
9 months ago
MKAYA profile photo
MKAYA
konusu bence harıka, fılm orta halliydi, film duygu olarak bana geçmedi bence bu konuya daha ıyı bır fılm cekılebılırlerdı sahnelerı daha vurucu bır hal alabılırdı o zaman tadından yenmezdı. jared leto sonuk kalıyor ancak bu ondan dolayımı yoksa fılmın genel yapısı itibarı ilemı tam cozemedım ve filmin önüne geçmiş bir Mathew Mcconaughey performansı şahaneydi sırf onun için bile izlenir.
0
9 months ago
eskon profile photo
eskon
AIDS'in iyiden iyiye yayıldığı, seksenli yılları anlatan bir film. McConaughey için izlenir..
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SAÇMASAPAN BİR FİLM Ne diye ödül almış anlamak mümkün değil!
1
over 1 year ago
eness profile photo
eness
beyaz bağımlılarının izlemesi gereken fim. filmden çok öğüt gibi
0
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Büyük dram ve hareketlilik bekleyenlerin izlememesi gereken bir film. Evet konusu oldukça dramatik ancak filmde sergilenen olaylar daramatik yönünden çok mesaj vermeye yönelik gibiydi. Oyunculuklar o kadar iyi ki gerçek aids hastaları kendilerini oynasalar bu kadar başarılı olamazlar.
1
almost 2 years ago
heisenberg06 profile photo
heisenberg06
Dallas Buyers Club, biyografik dram türüne sahip olması yönünden gayet etkileyici bir film. Bir diğer önemli nokta ise Matthew McConaughey’nin göstermiş olduğu performans. İzleyicilerin memnun kalacağı türden..
0
almost 2 years ago
Cekdar profile photo
Cekdar
İzlenmeli.
3
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
2013'ün en iyi erkek performans ve yardımcı erkek oyuncu performans kazananı. Zaten bu ikisi bile filmi izlemeye yetecek nedenler. Film çok akıcı değil fakat gerçek ve acı bir konuya da parmak basması izlenilir kılıyor. Oyunculuk performansları için izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. Ama filminde iz bırakmasını beklemeyin derim.
0
over 2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Film hitlerimden değil ama Mathew Mcconaughey'in performansı izlenmeli.
1
over 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Filmi film yapan Matthew McConaughey ve Jared Leto performansı. Konu da sosyal bir yaraya parmak basınca tadından yenmez bir film olmuş.
0
over 2 years ago

Who liked Dallas Buyers Club

Who wishlisted Dallas Buyers Club

Shelves that Include Dallas Buyers Club

Interesting content shared about Dallas Buyers Club

^ Back to Top