Dances with Wolves (1990) poster

Dances with Wolves (1990)

Director
Country
USA
Runtime
181 minutes
gkhn. Lt. John Dunbar, İç Savaş boyunca Birlik ordularını tesadüfen zafere götüren bir kahramandır. Doğu sınırında bir görev ister, ancak oranın terk edilmiş olduğunu görür. Orada yalnız olmadığını hemen fark eder, "Two socks" olarak adlandırdığı bir kurt ve meraklı bir yerli kabilesi ile karşılaşır. Dunbar, kabiledekilerle hemen arkadaş olur ve yerliler tarafından yetiştirilen beyaz bir kadını keşfeder. Yavaş yavaş bu yerli insanların saygısını kazanır ve beyazlara özgü eski alışkanlıklarını bırakır.

eminuk profile photo
eminuk
Yılmadan 4 saatlik versiyonunu izledim. Çok güzeldi, geç kalmadan izleyin,zira bir kaç yıl sonra pek çok sahneye anlam veremeyebilirsiniz
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KIZILDERİLİLERE FARKLI BAKIŞ AÇISI Süper bir film. Yer yer ağır kaçsa da yine de sürükleyici sınıfından. Kevin Costner in en iyi performansı.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
özellikle bufalo avı sahnesi.. gayet başarılıdır
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kevin Costner'ın izlediğim en iyi filmi. 3 saatlik süresine rağmen akıp giden bir film adeta. Tek kelimeyle muhteşem
0
2 years ago
fuatdmrl profile photo
fuatdmrl
Kevın Costner ın en iyi filmi bence :)
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Teğmen Dunbar .Amerikan iç savaşından sonra güney Dakota'daki sınır karakoluna atanır.Sürekli sınır karakoluna gelen bir kurtla arkadaş olur.Bu kurtla oyunlar oynarken onu Sioux kabilesinden yerliler görür ve ona kurtlarla dans eden adam adını takarlar.Dunbar'ın bu kabileyle tanışması sonucu politik fikirleri değişmeye başlar.Zaman içinde bu barışcıl kızılderilileri dahada yakından tanıyarak dostluklarını ilerletir.Onlardan biri gibi davranmaya başlandığında aslında kızılderililerin büyüttüğü bir beyaz olan tek yumrukla direnen aşık olacak ve gelen tehlikeleri birlikte gögüs gerecekler.
0
over 2 years ago

Who liked Dances with Wolves

Who wishlisted Dances with Wolves

Shelves that Include Dances with Wolves

Interesting content shared about Dances with Wolves

^ Back to Top