Dark City (1998) poster

Dark City (1998)

Director
Country
Australia
Runtime
100 minutes
cinemarty John Murdoch, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaştığında olayı çözmeye çok yaklaşmıştır. 'The Strangers' olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdoch’tır. Esrarengiz Dr. Schreber’in yardımı ve kendi anıları sayesinde kendisiyle ve yaşadığı dünyayla ilgili korkutucu gerçeklere ulaşacaktır.

eminuk profile photo
eminuk
Film çok değişken seyrediyor. Önce çok sıktı, sonra bir an hoşuma gider gibi oldu, ardından tekrar ilgimi kaybettim vs. vs. Bir şeyler özensiz olmuş, aceleye gelmiş gibiydi sanki. Bir kaç yeri dışında sevemedim. Fringe'deki Observer'lardan hallice tiplemelere de uyuz oldum. Film bitti ve aklımda yer edecek hiçbir diyalog ya da sahne yok. Bir kaç sevdiğim detay ve Kiefer Sutherland'in oyunculuğu hatırına kara listeye almıyorum.
0
1 month ago
Philosophy profile photo
Philosophy
İlk önce içim karardı sonra beynim daha sonra da aydınladım.
1
4 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Güneş topla bizim için John Murdoch.
4
4 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Yıl 98 bilim kurgu izliyorsunuz sevmiyorsanz izlemeyin kurguyu ;) gayet iyi
0
7 months ago
sedd1 profile photo
sedd1
yılına göre çok etkileyiciydi.
2
1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
truman show filminin daha karanlik, distopik bi atmosfere sahip hali diyebilirim. tabii yine de birbirlerinden ayrildiklari cok noktalar var. ben distopik film niyetine izledim, belki o yuzden pek bekledigim gibi olmadi. yine de kotu film diyemem zira konusu gayet ilgi cekiciydi.
3
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Adam, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlayamaz.
98 yapımı eski bir film olsa da sonuna kadar göz kırpmadan izlenir.
0
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Güzel bir hikaye fakat kötü bir oyunculuk. Efsanevi bir film olabilecekken bir çok kişiye göre sıradanlığın biraz ötesinde kalmıştır.
0
almost 2 years ago
annamolly profile photo
annamolly
Kurgu zayıf, efektler berbat, fikir iyi film kötü.
2
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
güzel film... sanki biraz daha emek harcansa çok daha iyisi olabilirmiş gibi...
2
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
baslarda izlemek zevk verdi ama gitgide sacmalastı...yine de bence guzel bir masalla bitti...
1
2 years ago

Who liked Dark City

Who wishlisted Dark City

Shelves that Include Dark City

Interesting content shared about Dark City

^ Back to Top