Das Boot (1981) poster

Das Boot (1981)

Country
West Germany
Runtime
149 minutes
Noir Özel bir operasyon dahilinde İngiliz savunmasını yok etmeye giden bir Alman denizaltısı, hedefine yaklaştığı sırada beklenmedik bir İngiliz atağıyla kapana kısılır. Bir yandan bu zor durumdan kurtulmaya çalışan mürettebat kendilerini savaş ve insan kavramını sıkça sorguladıkları bir can pazarı içerisinde bulurlar. Savaş halindeki askerlerin psikolojilerine yoğunlaşıldığı film, bu insani yönüyle diğer savaş temalı filmlerden ayrılmıştır.

Trailer not available.

hivron profile photo
hivron
yorumlara göz atıp tam izlenecek butonuna basacakken ötekibenin yorumları fikrimi tepetaklak ediyor :D :D
0
1 year ago
gokturk40 profile photo
gokturk40
orjinali 6 saat diye duydum kısa versiyonu 3 -4 saatti deniz altında geçiyor sürükleyici bi flim :)
0
over 1 year ago
Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx
ya yemin ediyorum 3 saat bitse de normal hayata dönsem dedim.bu akdar mıbi film insanı içine alır.daraldım bayıldım filmi izlerken.filmi tek kelime ile ifad eetmek gerekirse başyapıt.
0
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
üç küsür saat sürüyor, sabırsız izleyicinin harcı diil :) temposu düşük fakat ilerledikçe gerilim dozu oldukça artıyor. işin içinde sadece patlayıcılar vs. yok, askerlerin psikolojik durumlarını da gayet iyi aktarmışlar. kaptanın "babacan otorite" hallerini de ayrıca sevdim. denizaltı filmlerini seven ve simulasyonlarıyla fazla vakit geçirmiş biri olarak en gerçekçi denizaltı temalı film diyebilirim. torpidolara sürülen gres yağı gibi detayları diğer filmlerde göremiyorsunuz. filmin en özensiz yeri müzikleri, çoğu alakasız.. ayrıca uzun bekleyiş sahnelerinde fondaki saat sesi sizi rahatsız edebilir. kapalı alanda duramıyorum diyenleri çok bunaltabilir şimdiden sölim. sonu biraz "okyanusları geçtik, derede boğulduk" gibi olmuş. artık o kadar da olsun diyorum.
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Şu filme kötü bir yorum yapmak resmen imkansız. Sizi içine çeken ve o denizlaltı mürettebatı gibi hissettiren bir film. Mükemmel bir film, sonu da çok ayrı bir güzellikte. Rivayete göre gala gecesi yönetmen ayakta alkışlanmıştır.
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
olur olmadik yerde calmaya baslayan "ask gemisi muzigi" disinda degisik birsey yok...gerisi klasik savas sacmaligi... oyun oynadiklarini sanan cahiller ve yoneticiler... o muzik olayi ilginc ama ?
0
2 years ago

Who liked Das Boot

Who wishlisted Das Boot

Shelves that Include Das Boot

Interesting content shared about Das Boot

^ Back to Top