Dead Man (1995) poster

Dead Man (1995)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
Noir 19. yuzyilin ikinci yarisinda, kaybedecek bir seyi olmadigini dusunen genc bir adam, Bati Amerika’nin uc kisimlarina, bilmedigi bir yere muhasebeci olmak icin gider. Fakat o gidene kadar yerine coktan baskasi alinmistir. O da? ‘Hic kimse” isimli dislanmis bir Amerikan yerlisinin hayatina girmesiyle gercek bir Batili olmayi kendine is edinir. Hic kimse’yle tanismasiyla hikaye komik ve vahsi bir hal alir. Blake’in dogasina zit olsa da, durum Blake’i silah kullanan, kural disi avlanan bir katile donusturur. Blake yavasca kontrolunu kaybeder.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
jarmusch'a western ne güzel bi tat vermiş. depp'in çok hayranı değilimdir ama harika bir stupid white man çıkarmış ortaya ve kesinlikle efsanevi bi karakter olan nobody eşliğindeki yolcuğu dolu dolu yanstılımış filmde. çok sevdim,klasik jarmusch filmleri kıvamında aktı gitti film.
6
6 months ago
Berkantk profile photo
Berkantk
herkesin anlayıp, sıkılmadan izleyebileceği bir film değil. Konudan ziyade; döneme, dönemin insan profiline değinmiş. Filmin siyah-beyaz oluşu, çekim tarzı, gibi şeylerden dolayı sanki çok eski bir filmmiş havası katıyor. Bu da anlatmaya çalıştığı şeyi daha gerçekçi kılıp, sizi filme daha bağlayıcı hale getiriyor.
0
1 year ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Tam bir gece yarısı filmi. Sonu nereye varcak, ne anlatacak, düşüncelerden ırak, geriye yalnızca hissettirdikleri kalacak.
6
over 1 year ago
kaplan profile photo
kaplan
yorumlanması güç bir film, izleyici iç dünyasına hükmettiğinden izleyenlerin mistik ortamında eriyip giden bir yapıt.
0
almost 2 years ago
thirdman profile photo
thirdman
Jim Jarmusch'u genel olarak severim. ama deadman filmini izlerken aldığım hazzı çok az filmde yaşadım... durağan sıkıcı bir film gibi gözükse de aslında; kabaca, doğumdan ölüme doğru yaptığımız bu yolculuğu betimlediği için monoton ve de siyah-beyaz bir başyapıt...
4
2 years ago

Who liked Dead Man

Who wishlisted Dead Man

Shelves that Include Dead Man

Interesting content shared about Dead Man

^ Back to Top