Dead Man Walking (1995) poster

Dead Man Walking (1995)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
122 minutes
Blacklion Şevkatli bir rahibe (Susan Sarandon), ölüm sırasını bekleyen bir idam mahkumundan (Sean Penn) çaresizlikle yazılmış bir mektup alır. Mahkumun idam edilmesine kadar geçen süre boyunca rahibe, sadece mahkumla değil onun kurbanlarıyla da yakınlaşarak empati kurar. En sonunda rahibe, idam mahkumuna duyduğu empati ile işlediği suçların ağırlığının kavrayışı arasındaki paradoksu yaşamak zorunda kalacaktır. Tim Robbins’in yönetmenliğinde, derinlemesine işlenen üç boyutlu karakterler ve yaşadığımız süre boyunca kendi kendimize sormaktan kaçındığımız sorulara dair analizleri içeren bir film, hiç kuşkusuz izlemeye ve üzerinde düşünmeye değer.

Trailer not available.

Gofi profile photo
Gofi
Susan Sarandon ve Sean Penn diyip sussam yeri var, muhteşem oyunculuklar.. film suçlunun ve mağdur tarafın son geldikleri nokta üzerinden idamı irdelerken bizleri de yargıç konumuna sokuyor. kendinizi her iki tarafla da empati kurup vicdan muhasebesi yaparken buluyorsunuz.
1
3 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Gerçek hayatta ölümlerden ölüm beğensin diyeceğimiz adamlara nasıl sempati duymamızı sağlıyorsunuz? vicdan muhasebesi yaptım durdum film boyunca. Sean Penn de böyle roller için biçilmiş kaftan. Susan Sarandon ağladı, ben ağladım. Çok sevdim filmi. Tekrar söylüyorum, her an dram yaşamak, bir an için de olsa sıkılmamak isteyenler izlemesin.
2
over 1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
akıcı, heyecanlı, merak uyandırıcı yetmez mi?
1
almost 2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Adalet kavramını sorgulatan, son derece etkileyici bir film.. Mükemmel. Hatta fevkaladenin de fevkinde..
3
2 years ago

Who liked Dead Man Walking

Who wishlisted Dead Man Walking

Shelves that Include Dead Man Walking

Interesting content shared about Dead Man Walking

^ Back to Top