Delibal (2015) poster

Delibal (2015)

Director
Country
Turkey
Runtime
117 minutes
Ricky.McFloyd Başrollerini Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam'ın paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar.

Ayselturkoglu profile photo
Ayselturkoglu
Açıkcası Türk filmlerine karşı her zaman ön yargı ile yaklaşıyorum. Fazla beklentiye girmeden izliyorum. Bu film de ön yargı ile yaklaştığım, zaman geçirmek için öylesine açtığım ve sürekli izlemeyi ertelediğim filmler arasındaydı. Filmin konusu pek ilgi çekici değil çünkü bilindik aşk filmi konusu. Aslında genel olarak romantik filmler pek dikkatimi çekmiyor ama bu film hoşuma gitti belki de beklentimi fazlasıyla düşük tutup izlediğim için olabilir. Aşırı derece kötü yorumlar gerektirecek bir film kesinlikle değildi.
1
9 days ago
Sefa profile photo
Sefa
Beğendim. Güzeldi. Çağatayın oynadığı karakter çok renkli ve enerjik bir karakterdi bu yüzden bazı hareketler başlarda yapmacık olduğu çok belli oluyordu , sonlara doğru toparladı. Leyla iyi iş çıkarmış. Genel olarak türk sinemasında ayrı bir yeri olabilecek bir yapım. Sonu güzeldi.
0
1 month ago
szgnmstfa profile photo
szgnmstfa
Aylar öncesinden gün sayarak beklediğim ve beklememin her saniyesine değen efsane bir film
1
2 months ago
Gofi profile photo
Gofi
film hakkında o kadar kötü eleştiri yapılmış ki, hatta okuduğum yorumlarda resmen yerden yere vurmuşlar, o yüzden beklentim sıfırın altına düşmüştü, öyle ki izlemekten bile vazgeçmiştim. oysa şimdi keşke bu kadar beklemeseydim diyorum. nedir bu türk filmlerini bu kadar yerin dibine sokma merakı anlamıyorum, yerli filmleri kötülemek bi çeşit ego tatmini haline gelmiş. çağatayın oynadığı karakter çok tatlıydı, insanı mutlu eden, pozitif enerji veren bi kişilik. izlerken yeri geldi gülümsedim yeri geldi gözlerim doldu. bence oyunculuklar da gayet başarılıydı.
8
3 months ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
0
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sinemada tesadüf fragmanına denk gelmiştim ve ilgimi çekmişti. Mükemmel değil ama beklentimi de karşıladı hoş bir film. Güzel bir romantik dram örneği olmuş. Tek takıldığım nokta ya da birşey mi kaçırdım bilmiyorum belki ben kaçırdım o arayı ya da belki de onlar :D ama önemli bir detay değil sadece gözüme takıldı. Genel olarak izlenir hoş bir türk filmi. Çocuk da yakışıklı çocuk söylemeden geçmeyelim :D 7,5/10
2
6 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Vasat olacağını düşündüğüm ama sonunda ağlamaklı olduğum film. ^^
3
6 months ago
Yesilelmyra profile photo
Yesilelmyra
Çok uzatmaya gerek yok.Gerçekten güzeldi...
2
6 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
öncelikle filme yapılan kötü yorumlardan dolayı ön yargılı izledim filmi ama kırdı ön yargılarımı . yani ewet bazı yerler biraz wasat ama genele baktığında güzel bir türk filmi , yani aşk güzeldi doğaldı , oyunculuklar müzikler iyiydi , sırf türk filmi diye yermeyin şu filmleri ya , senaryo çalıntıymış , ya hu bi aşın şu lafı dünyada birbirine benzeyen milyon şey war , bunu sadece türkler yapmıyor yani , ayrıyeten aynısını yapmıyor senaryodan esinleniyor , ön yargısız sakin bi günde aşk-dram filmi izlemek isterseniz hemen izleyin ;)
3
6 months ago
vapaamies profile photo
vapaamies
İncir Reçeli tarzı bir senaryo araklayalım, hikaye farklı sonlanabilirken dur seyirciyi ağlatıp prim kapalım diyerek yapılmış bir film. Bipolar'ın tedavisi varken, kolayca normal düzeye gelinebilecekken filmin böyle bitmesi tuhaf oldu. Ne bir incir reçeli, ne de bir "aşk tesadüfleri sever"...
1
6 months ago
satir.arasi profile photo
satir.arasi
3 Moonu'nun yanına bile yaklaşmamış bence. Çok oldu bittiye gelmiş film. Daha iyi işlenebilirdi konu. Çağatay'ın oyunculuğu ve müzikler dışında ahım şahım bir şey yok.
1
9 months ago
Insomniac profile photo
Insomniac
Filme yalnızca aşk filmi diye giderseniz beklentinizi karşılamaz büyük ihtimal. Konu olarak daha fazlası çünkü. 3 Moonu'dan bir tık daha çok beğendim ben. Özellikle dramatik sahnelerin hakkını vermişler. Belki beni etkilemesinde hayatımda bu durumu yaşayan insanları tanıyor olmam olabilir, fakat izleyenlere de illa ki bir şeyler katacaktır eminim... (Uyarlama filmlere karşı da acımasız olmayın, izlemekten zarar gelmez nasılsa)
3
9 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
Filmin orjinali olan MOONU 3 ü de izledim bugün ama yaşam tarzı ve gelenek görenekten kaynaklı olsa gerek delibal etkisi bırakmadı bende . ağlatmadı yani.
1
10 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
ben ağla ağla ağla :D beklentim sıfırdı ancak duygusal bir günüme mi geldi cidden güzel miydi bilmiyorum :) Türk filmlerine önyargılıydım filmden çıkınca vay be iyi ki izledim dedim sonra Hint filmi MOON 3 alıntısı olduğunu öğrendim hayal kırıklığı yaşadım. Moon 3 listeme ekledim bir de orjinalini izleyelim bakalım.
3
10 months ago
maskott99 profile photo
maskott99
Beklentiniz olmadığında kesinlikle doyum alabileceğiniz bir film. Psikolojik içerikli filmleri seven, tutkulu aşklara özenerek bakan biri iseniz, filmi kesinlikle beğeneceksiniz.
1
10 months ago
mels profile photo
mels
Filme girmeden önce Çağatay Ulusoy konusunda çok önyargılıydım. Ama bu rol Çağatay'a tam olmuş. Onun haricinde diğer oyuncular da oldukça başarılıydı ancak sanki senaryoda bir eksiklik var gibiydi. Duyguları tam yakalayamadım. Ayrıca sonu da daha iyi olabilirdi. Kısacası sinemada izlemeye değer bir film olduğunu düşünmüyorum. Boş zamanlarda izlenebilir.
3
10 months ago

Who liked Delibal

Who wishlisted Delibal

Shelves that Include Delibal

Interesting content shared about Delibal

^ Back to Top