Delicatessen (1991) poster

Delicatessen (1991)

Country
France
Runtime
99 minutes
Ricky.McFloyd Savaş sonrası Fransa'da bir apartmanda geçiyor hikaye. İnsanların korkudan kapıdan dışarı adım atmaya korktuğu bir zamanda, yiyecek, çok az ve değerlidir. İnsan eti en değerli yiyecektir. Eski bir sirk soytarısı olan Louison, apartmanın yeni kiracısı plarak taşınır. Alt kattaki kasap başta olmak üzere herkesin gözü Louison üzerindedir. Louison ise kasabın güzel kızı Julie'ye aşık olmuştur. Julie diğer kiracıların başına gelen makus kaderden Louison'u korumaya çalışmaktadır.

Philosophy profile photo
Philosophy
Film bir kara mizah örneği bi anda tatlı tatlı akıp gidiyor.
0
4 months ago
kabasakal profile photo
kabasakal
Filmde çok hatrısayılır bir mesele işlenmemiş olsa da tüm apartman sakinlerinin senkronize yaşamları ve kamera geçişleri filmi akıcı kılıyor . Hollywood sıradanlığından sıkıldığım şu günlerde keyifle izledim.
0
4 months ago
mahru profile photo
mahru
birçok yerde film hakkında yönetmen hakkında yersiz eleştiriler olsada Jean-Pierre Jeunet in ilk izlediğiniz filmi amelie olmuşsa bu filmi izlemekte kesinlikle zorlanmayacaksınız ve amelie de ki bittabi romantizm rüzgarını vermesede yaslında aynı noktada birleşmekte yine aşk arayışı hatta fazlası var oda azıcık korku ve yönetmenin muhteşem bir şekilde renkler ve kameranın nesnelere yaptığı yaklaşımlarla kendi yorumunu ve bakışını kattığı bir film olmuş.ilk başta imdb notuna bakarak 1.partın sonundan başladığım filmi başa alıp izledim.arşivinizde olmalı.
0
7 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bir konusu olmasa da pek sıkılmadım hoş bir filmdi.
1
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Jean-Pierre Jeunet'nin bence en başarısız ve diğer sinemacılara en çok öykündüğü kendi olamadığı filmi. Yine de gerek konusuyla gerek ufak felsefi dokunuşlarıyla izlenmeye değer bir iş olduğunu düşünüyorum ...
0
over 1 year ago
Kiwahirsuta profile photo
Kiwahirsuta
Değişik filmdi be (:
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
fransız distopyası. orta halli. her yanından fransa fışkırıyor; her ne kadar evrensel bir gelecek üretmeye çalışsa da
0
2 years ago
Yigitsakarya profile photo
Yigitsakarya
Senaryo ve insan hayatı temellidir fransız sineması, fransızlığın romantikliğinden mi yoksa düşük bütçelerinden mi gelir bu bilemem. Ama daha önce hollywoodun ve türevlerinin çok az değindiği bir tarzla çekilmiş.
Yani kısaca, fransız sinemasının en iyi post-apocalyptic filmlerinden kaçırmayın.
0
2 years ago

Who liked Delicatessen

Who wishlisted Delicatessen

Shelves that Include Delicatessen

Interesting content shared about Delicatessen

^ Back to Top