Demolition (2015) poster

Demolition (2015)

Country
USA
Runtime
101 minutes
aykutb. Eşini trafik kazasında trajik bir şekilde kaybeden yatırım uzmanı Davis Mitchell (Jake Gyllenhaal), duygusal bir çöküntü yaşamaktadır. Davis, tüm hayatını sorguladığı bu dönemde giderek kontrolünü kaybetmektedir. Bir gün parasını kaptırdığı bankamatiği üreten şirkete bir şikayet mektubu yazar. Davis, bu mektup sayesinde şirketin müşteri temsilcisi Karen (Naomi Watts) ile yakınlaşacak ve bu beklenmedik ilişki, hem Karen hem de Davis’in tekrar hayata sıkı sıkıya sarılmasını sağlayacaktır.

mels profile photo
mels
Tek düze gitmesine rağmen garip bir şekilde filmi beğendim. 😀 Özellikle Davis eşyaları kırıp döktükçe ben stres attım. Kötü yorumlara aldırmadan izleyebilirsiniz sadece beklentinizi çok yüksek tutmayın. :)
3
2 days ago
FairyTalee profile photo
FairyTalee
arada saçma film izlemekte lazım bence :) ama hmm dans sahneleri güzeldi yapmak isteyipte yapamadığımız :)
0
3 months ago
Gofi profile photo
Gofi
hep yapmak istediğim ama tabii ki yapamadığım bişey :) davis kırıp parçalarken ben rahatladım, hafifledim. dans sahnelerini yüzümde tebessümle izledim çok tatlıydı. jake i her izlediğimde daha bi hayran oluyorum sanki :) yeniden başlamak hem zor hem kolay, başarabilene ne mutlu..
8
3 months ago
Lessienn profile photo
Lessienn
sevgili karen,
sence artık çok mu geç? yeniden başlamak için...
soundtrack gerçekten çok iyiydi.#NowPlaying Demolition Soundtrack - Siobhan Flynn
3
3 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Hayatı dağılan ve boşluğa düşen Davis; ortalığı dağıttığı gibi o parçaların içerisinde kendini bulmayı başardı. Dediği gibi her şey bir metafor.
1
3 months ago
Haticeozkrn profile photo
Haticeozkrn
Jake Gyllenhaal'un inanılmaz oyunculuğu ile eline ne geçtiyse parçaladığı komik, duygusal, tekrar izlenecekler listesine girmeye hak kazanan bir film :)
3
4 months ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Farklı bir tarz farklı bir işleyiş şekli. Durgun tarzda filmleri (ki dram tarzından bahsetmiyorum. Ağır işleyiş ve farklı gidişatın karışımı) sevenlerin izleyebileceği türden. Sevmeyenler ise filmin yakınından bile geçmesin. ilk yarım saatlik dilimde çoktan stop tuşuna basmış olur... Jake 'in oyunculuğu yine gayet başarılı ama filmin durağanlığından ötürü filmi kurtaramamış görünüyor. Yıl sonunda Oscar'a aday gösterilecek sürpriz sıkıcı yapımlardan biri olursa şaşırmam.
0
4 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Gyllenhaal'la kafa dağıtmayı sevenler için güzel bir alternatif.
4
4 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
:) harikaydıı filmin müziklerini bulan varsa benimle paylaşırsa sevinirim
1
4 months ago
burcst profile photo
burcst
Tipik hollywood filmlerine benzemiyor.Psikolojik detaylarla dolu,hüzünlendiren,sıkmadan izlettiren başarılı bir dram.Kaybı kabullenme aşamalarını işleyiş şekli oldukça etkileyici.Jake Gyllenhaal şahane performansıyla yine farkını ortaya koymuş.Farklı üslubu ve güzel müzikleriyle çok sevdiğim fransız filmlerine benzettim."Her yer metaforla dolu."
16
4 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Yanii ne tam olarak sevdim ne de burun kıvırdım. Arası bir film. Bazı kısımları beni içine çekerken, hep "daha iyisi olabilirmiş" düşüncesi kafamda dolaşıp durdu. Jake Gyllenhaal hayranı olduğum için, başkası oynasa sıkılabilecekken, film benim için keyif vericiydi. Yine de konu itibariyle dram ağırlıklı bir film. Şarkılar güzeldi =)
4
5 months ago
otekiben profile photo
otekiben
inanılmaz dengesiz bir film. çocuğun dahil olduğu bölümler ve diğer kısımlar olmak üzere birbiriyle alakası olmayan iki farklı film gibiydi. kült olma motivasyonuyla yapıldığını düşündüğüm bir kaç yapay saçmalığı ve çocuğun olaya dahil olup filmi sıradan çerezlik haline getirdiği sahneleri saymazsak, özellikle atmosferi ile etkileyici. bir de final kısmı var, anlam veremediğim.
1
5 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Jake var diye izledim , malesef olmadı oyunculuğu güzeldi yine filmin tarzı biraz değişik sakin ilerliyor ve sıkılıyorsunuz salonda gece seansında 12 kişi falandık ilk yarı bitmeden 6 kişi salonu terk etti :)) iyi seyirler vaktiniz bolsa jake i seviyorsanız izleyrbilirsiniz..
0
8 months ago

Who liked Demolition

Who wishlisted Demolition

Shelves that Include Demolition

Interesting content shared about Demolition

^ Back to Top