Den brysomme mannen (The Bothersome Man) (2006) poster

Den brysomme mannen (2006)
(The Bothersome Man)

Director
Country
Norway
Runtime
95 minutes
Noir 40 yasindaki Andreas, kendini garip bir sehirde bulur. Oranin neresi oldugu veya nasil geldigi hakkinda en ufak bir fikri yoktur. Bir isi, evi ve karisi vardir. Bir seylerin yanlis gittiginin farkina varan Andreas, sehirden kacmaya calisir fakat herhangi bir cikis yolu yoktur. Hugo isminde bir adamla tanisinca onun kacmasina yardim edebilecegini dusunur. Oteki dunyaya kacmak icin ufak da olsa bir isik dogunca, Andreas bu sansini sonuna kadar kullanmaya karar verir.

sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Olayı sadece belli bir iç huzursuzluğu, bir türlü ait olamama hissi diye görürsek nefis film ama paralel bir kurgu dünya diye düşündüğümde pekçok soru işareti bıraktı, taşlar pek yerine oturmadı sanki... yine de izlenilesi
0
11 months ago
potakal profile photo
potakal
O ruhsuzlugu iyyicene bi hissediyor insan, o sıkışmışlıgı, ümitsizliği, ruhumuza, birlik olup kendi ellerimizle koydugumuz tüm iyi yolları kapatan duvarları. Anlasilacak bir cok sahne, alınması beklenen bir çok mesaj var. Otobüsün birden kaybolan tekerlek izleri ise bana Dante'nin, içeri girenler dışarıda bırakın her umudu cümlesini anımsattı.
2
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
insanın tatminsizliği mi sonu gelmez arayışları mı bilmiyorum ama soluksuz izleten ilginç bir kara film. alttan alta "her şeye rağmen yaşamak güzel" mesajını veriyor gibi.
8
almost 2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Filmi sevdim gibi, gibisi de şundan kaynaklı bence biraz kısa sürdü; belki bazı noktalar daha fazla ele alınabilirdi. Film kuzey insanlarının yaşadığı buhranlı havanın da yardımıyla üst noktalara ulaşan kaybolmuşluk, sıkıntı ve yabancılaşma hislerini modern dünyanın içinde kendine yer bulamayacak olan bir insanın ruhuyla anlatmış.Tabii bir sürü kazılıp ortaya çıkarılacak şey var filmde.SPOILER trenin altında sayısızca kalıp, hayatına son verememesi yani hayata katlanmak zorunda olma zorunluluğu, en sonunda arabanın arkasında süren yolculuğu ve yine sanki aynı karlı mekan Norveç'e varması da biraz arafta takılıp kalma olayı ele alınmış gibi gibi. Ama bunlar olabilirlerle sınırlı. Neyse film daha etkili olabilirdi ama anlattığı şey de verdiği detaylar yine de iyiydi.İzleyin derim...
6
almost 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
yönetmen modern hayata dair tüm iç sıkıntısını, tüm bunalımını bu filme dökmüş sanki. iyi de etmiş. etkilendim.
4
almost 2 years ago
osmanozdemir profile photo
osmanozdemir
Bunca yıl nasıl gözümden kaçabilmiş, aklım almıyor. Ben kaçırdım, siz kaçırmayın.
1
almost 2 years ago

Who liked Den brysomme mannen

Who wishlisted Den brysomme mannen

Shelves that Include Den brysomme mannen

Interesting content shared about Den brysomme mannen

^ Back to Top