Der Name der Rose (The Name of the Rose) (1986) poster

Der Name der Rose (1986)
(The Name of the Rose)

Tags
Country
West Germany
Runtime
130 minutes
Ricky.McFloyd Fransiskenlerin lideri Cesena'lı Michelle'nin, İsa ve Havarileri'nin yoksul olduğunu, yoksul bir yaşam sürmenin gerektiğni söylemesinin ardından, İmparator, Fransiskenlere karşı bir yakınlık hisseder.Oysa Papa XXII. Ioannes, tüm tezlerini yetki ve varlık üzerine kurmuştur. İtalya'nın kuzeyinde bir manastırda, cinayet işlenmiştir. Saygın ve bilgili bir Fransisken olan Baskerwilleli rahip William (Eski sorgucu), olayı araştırmak üzere imparator tarafından görevlendirilir.Babası tarafından, rahip William'ın yanına eğitilmesi için verilen genç rahip Melk'li Dom Adso'da, bu görevde hazır bulunur.

Trailer not available.

EDITOR profile photo
EDITOR
ESKİ DİYE SIKILMAZSANIZ 10 NUMARA Çok sürükleyici, her karesi zekice işlenmiş, Sean Connery nin yine muhteşem, yine karizmatik olduğu bir film. Günümüze hitap eder mi? tartışılır. Ancak kitabını okuduysanız zevk vermeyecektir. Yoksa eskiliğine aldırmayacaklara şiddetle tavsiye edilir.
4
over 1 year ago
candramuki profile photo
candramuki
nispeten başarılı bir uyarlama sayılsa da kitabını tavsiye ederim, zira roman sadece dedektiflik temeline oturtulacak kadar basit değil. olay akışında da birkaç değiştirme olmuş ama sanırım bu kadar derin (ve kalın) bir kitabı senaryoya uyarlamanın zorluğundan kaynaklanıyor. izlerseniz vakit kaybetmezsiniz kısacası, romanı okursanız çok şey kazanırsınız :)
3
almost 2 years ago
Doaan profile photo
Doaan
İzlediğim en kaliteli roman uyarlamalarından biri. Sean Connery'nin oyunculuğu filmi ayrı bir güzel kılmış...
0
2 years ago
eskon profile photo
eskon
çocukken izlediğim ama bir türlü unutamadığım film. izleyeli on yıl rahat olmuştur ama filmin o kasvetli ve yoğun havası hala dimağımda. fırsatını bulduğumda tekrar izleyeceğim.
0
2 years ago
starch profile photo
starch
Gülün Adı, İtalyan yazar Umberto Eco'nun aynı isimli romanının sinemaya uyarlanan filmi. Yönetmenliğini Jean-Jacques Annaud'un üstlendiği film, İtalya, Fransa, Almanya ortak yapımı (1986). Film, roman kadar geniş yankı yapmasa da, kitaba olan ilgiyi artırmış, Baskerwille'li rahip William rolünde Sean Connery'yi görmek, izleyiciyi ayrıca memnun etti. Senaryo romana sadık bir şekilde uzun diyaloglardan, betimlemelerden uzak, cinayetler, bilgiye olan tutku, ihtiraslar üzerine kurulmuştur. Film genelde başarılı bulunmuş, romana gelen aşırı yorumların tersine başarılı bir uyarlama yönünde olmuştu. Konusu Orta Çağ İtalyası'nda geçen film, biri diğerinden ilginç karakterlerle, manastırın, romandaki o ilginç atmosferini izleyiciye iyi yansıtmaktadır. Wikipedi.
4
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Yanlış bilmiyorsam Victor Hugo'nun romanından uyalanan bir film. Romanı okumadım ama film çok iyiydi.
0
over 2 years ago
Rozbud profile photo
Rozbud
“Bir düşünelim hele, güzelin kendisini, sade, saf, katıksız, insan teninin, renklerin ve daha bir sürü müzahrefatın kirine buluşmamış güzeli, kendi olduğu gibi görebilen, formunun biricikliği içinde temaşa edebilen bir insan neler duyar acaba? (…) Diyorum ki, insan doğasını bu nimete kavuşturabilmek için Aşktan daha iyi bir yardımcı zor bulunur.”

Platon “Şölen”
0
over 2 years ago

Who liked Der Name der Rose

Who wishlisted Der Name der Rose

Shelves that Include Der Name der Rose

Interesting content shared about Der Name der Rose

^ Back to Top