Der Tunnel (The Tunnel) (2001) poster

Der Tunnel (2001)
(The Tunnel)

Tags
Action, Drama, History
Country
Germany
Runtime
150 minutes
baras Film Doğu Almanya yönetiminin meşhur Berlin Duvarı'nı örmesinin ardından Doğu'nun despot yönetiminden kaçıp batıya yerleşmeyi amaçlayan bir grup insanın yaşanmış hikayesini konu ediyor. Harry Melchior Doğu Almanya yüzme şampiyonu olduktan sonra yakın arkadaşı Mühendis Mattis gibi batıya kaçar ancak onun bundan sonraki tek amacı kız kardeşi Lotte ve onun kızını da bir yol bularak batıya getirmektir. Arkadaşları Mattis, Vic ve Fred ile filmin de adını aldığı batıdan doğuya bir tünel inşa etmeye girişirler. Bu sırada onların bu maceralarına yakınlarını batıya getirmeyi amaçlayan insanlar da katılır. Ama bu kaçmaya teşebbüs eden Doğu Almanya vatandaşlarını engellemeye çalışan Krüger sebebiyle pek kolay olmayacaktır.

baras profile photo
baras
Oyunculuklar çok iyi fakat yönetmen Das Boot'un yönetmeni olunca otomatikman uzamış. Daha kısa sürebilirdi. Ayrıca Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş da Vic karakterini aksanı ve tavırları ile çok iyi oynamış.
Der Untergang'tan hatırlayacağımız Heino Ferch ve Alexandra Maria Lara ve Das Leben der Anderen'den Sebastian Koch da hayli iyilerdi.
0
5 months ago
mezemorta profile photo
mezemorta
gerçek bir hikayeden yola çıkan film , soğuk savaş döneminin iki bloklu Almanya ' sında Berlin duvarının yapımına başlandığı zamanda geçiyor . Açılan yüzlerce tünelden , başarılı olanlardan biri
3
2 years ago

Who liked Der Tunnel

Who wishlisted Der Tunnel

Shelves that Include Der Tunnel

Interesting content shared about Der Tunnel

^ Back to Top