Der Verdingbub (The Foster Boy) (2011) poster

Der Verdingbub (2011)
(The Foster Boy)

Tags
Drama
Director
Country
Switzerland
Runtime
107 minutes
hivron Max bir çiftçi ailesinin çiftlik işlerinde çalıştırmak üzere evlatlık aldığı bir yetimdir. Üvey ailesi Max'a adeta bir köle gibi davranırken, evin öz oğlu ise onu aşağılamak ve yetim olduğunu başına kakmak için hiç bir fırsatı kaçırmamaktadır. Akordeon çalmak Max'ın kendine has bir özelliğidir. Kasabanın yeni öğretmeninin Max ile ilgilenmeye başlaması zaten kötü olan durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir. Max'ın çiftlikte çalışan Berteli ile kurduğu dostluk, tüm bu sıkıntılara dayanabilmesini sağlayan tek şeydir. Max onunla, çiftlik aletlerinin bile saf gümüşten olduğu bir dünya hayal etmektedir.

starch profile photo
starch
otekibenin yorumlarına aynen katılıyorum. O kadar güzel manzaralara sahip bir ülkeye, bu çirkinlik yakışmamış. Avrupalının gerçek yüzünü bir başka açıdan görmek için, izleyin. Kayıtsız kalamayacaksınız
4
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
"Heidi, tüm dünyada sevilen bir çocuk kitabı. TRT'de de uzun yıllar çizgi dizisi yayınlandı. Peki hiç dikkat ettiniz mi, Heidi'nin ayakları neden hep çıplak?"
filmi izlememe sebep olan yazı. daha bilinçli izlememe yardımcı oldu.
http://www.evrenselkultur.com/2015/02/heidinin-ayaklari-neden-ciplakti/
5
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
insanı insanlığından utandıran filmlerden. etkilenmemek imkansız. yine de eleştirilerim var: çok da objektif bir bakış açısıyla işlenmemiş konu. olay yumuşatılmış, bireysel kötülük gibi yansıtılmaya çalışılmış. hatta, ya milliyetçilikten ya da utançtan, sonunu bile geçiştirmişler.
9
over 1 year ago

Who liked Der Verdingbub

Who wishlisted Der Verdingbub

Shelves that Include Der Verdingbub

Interesting content shared about Der Verdingbub

^ Back to Top