Detachment (2011) poster

Detachment (2011)

Director
Country
USA
Runtime
98 minutes
Blacklion Öğrencileriyle birebir ilişki kurabilen, fazlasıyla yetenekli bir eğitimci olan Henry Barthes bu mesleği arka plana atarak geçici olarak öğretmenlik yapmaktadır. Şimdiye kadar hiç bir okulda arkadaşları ve öğrencileriyle duygusal bağ kuracak kadar kalamaz. Son gönderildiği devlet okulunda ise öğrencileri hatta okulun yöneticisine kadar insanlar içine kapanık yaşamaktadır. Öğrencilerinden bir tanesinin sokakta yaşamasına göz yummayan bu değerli öğretmen onun evine dönmesi için elinden gelen bütün çabayı gösterir. Hayatta hala sevgiyi hakeden insanlar vardır.

mtufan profile photo
mtufan
film boyunca aklıma vuranlar.
gelecek gençler için gelecek, şimdiki çocuklar. hakettikleri geleceği vermek ve bu geleceği hakettiklerinden emin olmak ebeveynlerin görevi.
hepimizin dertleri var, yakından bakmak görmek için yeterli.
bazen herkes görülmek ister.
ve daha başka çeşitli duygu ve düşünceleri anlatmaya çalışmış. herkese ne yaptı film bilmiyorum ama bana korkularımı hatırlattı. iyi seyirler..
0
5 days ago
MKAYA profile photo
MKAYA
nedense bir tebessüm oluşturdu. sanırım henrynin oluşturduğu bir histi bu, bunca içe kapanıklık ve karanlık içinde oluşturduğu profille hissettirdiği bir şeydi. film bir çok mesajla birlikte en yalnız, umursamayan ve takmayan gerekirse düşünmeyen adamın bile bireyin toplumdaki bireyselliği kırabileceiğinide gösteriyor
. adrien brody böyle rollerin iliği gibi bir şey oldu yine döktürmüş ve Christina Hendricks inanılmaz seksi bir kadın, madmanden sonra bu kadına hangi rolü verseler gözüme bir başka görünüyor. filmi kesinlike lzleyin derim ama neşeli anınızda değil :D
3
5 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Albert Camus ile başlayıp Edgar Allan Poe ile biten 'başaramama'nın öyküsü'. Öğrencilerin okulu sevmemesine alışkınız değil mi? Peki ya öğretmenler de sevmeseydi okulu? Peki bu öğretmenlerden birisi pek de mutlu olmamasına karşın okuldaki çarpık düzen ve mutsuzluğa 'kendine rağmen' bir çözüm arasaydı?
5
6 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Böyle depresif bir filme,artık 'yürüyen keder'e dönüşen Adrien Brody yakışırdı zaten. Ama Brody bu filmde yürüyen keder rolünden yürüyen melek rolüne de göz kırpmış. Brody'nin otobüste ağlama sahnesine hayran kaldım,zor duyguları layığıyla yansıtabilen bir oyuncu. Sanırım hikayeden çok Brody'e takılmışım filmde,tüm kasvetli havasına ek olarak final sahnesindeki darmadağınıklığıyla sizi darmadağın edebilecek bir film. İyi seyirler şimdiden.
3
6 months ago
Sanemm profile photo
Sanemm
mutlaka izlenmeli.. Adrien Brody seviyorum seni....
1
6 months ago
MehmetMuratBalkan profile photo
MehmetMuratBalkan
Film öğretmen öğrenci ilişkisi üzerine bir şey anlatmaya çalışmıyor.Hatta hiç bir alakası yok.İnsanın toplumsal ilişkiler içinde bireyselliğinin naaıl buharlaştığının üzerinde durup,kendinin ve toplumun farkında olan insanın nasıl depresif bir yaşama sahip olabileceğini anlatıyor.
2
8 months ago
mels profile photo
mels
Evet filmin içinde öğretmen var, öğrenci var, veliler var, okul var. Ama bir eğitim filmi değil. Daha çok öğretmenlik mesleğini araç olarak kullanarak öğrencilerin, öğretmenlerin yaşadığı kişisel sorunları anlatan ama hiç birisine çözüm getirmeyen depresif bir film. Ben normalim diyen insanlar bile depresyona girebilir bu filmle.
2
9 months ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Çok acıttı acıtmasına da bir yandan da bağırasım geldi "daha yok mu? laaayn". Filmi izlerken bellekteki acıları, pişmanlıkları, unutulamayan anların zihne pozlanmış fotoğraflarını izliyormuşum gibi bir hisse kapıldım. Depresif bir anınızda yalnız başınıza izleyerek bu biberin acısını katlamak mümkündür.
İzlememiş olanlara ve acı biber sevenlere bu film tavsiyemdir.
7
11 months ago
osiriss profile photo
osiriss
tokat gibi bir film.
0
1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Bir öğretmen olarak çok üzdü bu film beni. Eğitim sisteminin, öğretmenlerin, öğrencilerin yozlaşması uzak olduğum bir konu değil maalesef. Tüm bunların yanında sıradan idealist öğretmen filmi değildi. Bir öğretmenin depresif iç dünyasında gezindik bolca, yer yer agladik, bazen de kendi hayatımızı sorguladik. Bana göre çok şey başarmış bir film. Zibidi öğrencileri kuzuya çeviren bir öğretmen beklemeyin, burada bir Mahmut Hoca bulamayacaksiniz.
4
1 year ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Brody yerine Gossling oynasaydı ya, hüzünlü ama daha yakışıklı... Hayli depresif, nefis film.
1
1 year ago
yabann profile photo
yabann
Bu Adrien Brody nin hiç mi yüzü gülmez ? Hep böyle acıklı , karamsar düşündürücü depresif filmlerde rollerde mi olmalı ? filmi izlerken derinlere dalıyorsunuz etkisi filmden sonrada sürüyor . Filmi izlerken dikkatinizin dağılmayacağı bir zamanı seçmenizi tavsiye ederim .
4
2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Albert Camus'nün ''Ve hayatımda aynı anda hiç böylesine kendimden kopmuş ve bir o kadar da kendimde hissetmemiştim.'' sözüyle açılışı yaparak beni ilk dakikada ekrana kilitleyen filmin başrolünde Adrien Brody yer alıyor.Yönetmen koltuğunda ise Tony Kaye oturuyor.
Eğitim sistemini, ebeveynlerin tutumlarını, kendi hayatımızı, belki de genelgeçer olarak kabullendiğimiz doğru yanlışlarımızı sorgulayacağımız bir film.Felsefe ile edebiyat arasında gidip gelen Tezer Özlü, Albert Camus, Ferit Edgü gibi yazarları okuyormuş hissine kapılacaksınız.
Farkındalık yaratan bir film, tavsiye ederim..
8
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
carpici bir gerceklik sunmus... bir hayli depresif bir bakis acisiyla...
0
2 years ago

Who liked Detachment

Who wishlisted Detachment

Shelves that Include Detachment

Interesting content shared about Detachment

^ Back to Top