Deux jours, une nuit (Two Days, One Night) (2014) poster

Deux jours, une nuit (2014)
(Two Days, One Night)

Tags
Country
Belgium
Runtime
95 minutes

sinefilzeyn profile photo
sinefilzeyn
İnsan denen yaratık zor koşullarda, çaresiz haldeyken her türlü yola başvurabilir. Bazen kendinden ödün vermez, gururu ,vicdanı mantığını zorlar bazen ise kapitalizm , zor koşullar duygularını ele geçirir vicdansızlaşır. Bir kadın işi için gururunu bir yana bırakıyor, mücadele ediyor biz de karşısındaki insanları ve hayatı daha iyi tanıyoruz, gözlemliyoruz.
0
over 1 year ago
cortez profile photo
cortez
Filmi sıkılmadan izledim ama hikaye basit ve yüzeysel işlenmiş. Diğer işçilerin de yaşamlarından ve ekonomik durumlarından bahsedilseydi daha güzel bir film olurdu. Beklentilerimin altında kaldı.
0
almost 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Marion Cotillard belki de bu yılın Oscar adayları için de en büyük sürprizi yapan isim. Geride bırakılan majör ödül törenlerinin hemen hepsinde görmezden gelinen aktris Jennifer Aniston'a gidecek sanılan adaylığa yoktan var olarak sahip oldu. Zaten Rust and Bone ile hakkı ziyadesiyle yenilmişti buradaki kusursuz performansı da görmezden gelinseydi hakikaten "Kadın daha ne yapsın?" demek lazımdı.
1
almost 2 years ago
ecece profile photo
ecece
film yavaş tempoda ilerlemesine rağmen 90 dakika boyunca ilgimi kaybetmemeyi başardım. Marion Cotillard uzunca süre depresyonda olan ruh hali gidip gelen bir kadını çok güzel canlandırmış, fakat konu ve işleniş şekli biraz yavan geldi bana. yani belki de kültürden kaynaklıdır diye düşünüyorum çünkü ister istemez filmde Belçika'nın işçi sınıfı bunlar, Türkiye'de ne dramlar yaşanıyor siz buna dram mı diyorsunuz diye söylendim. Tabi bu da benim düşünce yapım. Ancak abırlı biriyseniz ve Marion'ı izlemekten keyif alıyorsanız tavsiye edebileceğim bir film.
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Güzel filmdi tavsiye ederim arkadaşlar . Sinemada izlenir bir yapım değil de ,
Evde izlemelik olduğunu düşünüyorum . Orjinal sürümü zaten bulunabilir bir film .
0
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
bi bucuk saatim bosa gitti. Film yapıyon dram yapıyon iyi de bi umudumu kaybettim var bi bu var. Aradaki fark dağlar kadar. Sinema izlemeye giden insan biraz da şaşalanmış sahneler bekler ne biliyim daha kalite bekler. belgesel mi film mi belli değil iğrençti. Verilen mesaj güzel ama film berbat
0
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Etik degerleriyle ekonomik caresizligi arasinda gidip gelen bir kadini ancak Marion Cotillard bu kadar iyi oynayabilirmis. Izlerken o caresizligi sizde yasiyorsunuz sanki. Kendimi filmdeki karakterlerin yerine koydum ve insanligimi sorguladim. Guzel bir film olmus. Tavsiye edilir.
3
2 years ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Dardenne kardeşler yine insanı insanlara izletiyor giderek kime dönüştüklerini gösteriyor
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
insan var, insan var filmi. bir taraftan insanların para için ne hale geldiklerini görmek sinirlendirdi. diğer taraftan hala "insanlığın" basit gereklerinden vazgeçmeyenlerin var olduğunu bilmek umut verdi. el ele verip o saçma seçime karşı savaş vermeyi kimsenin akıl etmemesi ise üzdü. kapitalizm saçmalığı işte. bu arada film işlediği konu dışında pek başarılı değil. aynı dialogları sürekli yinelemesi kusurdu bence. sonuçlarla meşgul olup kazandığı zamanı karakterlerin derinine inmeye çalışmak için kullansa efsane olabilirdi.
7
2 years ago

Who liked Deux jours, une nuit

Who wishlisted Deux jours, une nuit

Shelves that Include Deux jours, une nuit

Interesting content shared about Deux jours, une nuit

^ Back to Top