Die fetten Jahre sind vorbei (The Edukators) (2004) poster

Die fetten Jahre sind vorbei (2004)
(The Edukators)

Director
Country
Germany
Runtime
127 minutes
yabann İki kafadar Jan (Daniel Bruhl) and Peter (Stipe Erceg) malikanelere girmek için, şehrin yat kulübünün üye listesinden faydalanmaktadırlar. Evlere hırsızlık amacı ile değil zenginlere bir nevi ders vermek amacı ile girmektedirler. Tüm eşyaları belli bir sistemle tepe üstü dizerler, tuvaletlere sanatsal çizimler yaparlar ve evleri kaotik bir biçimde alt üst ederler. Son olarak da "Zenginlik günleriniz bitmek üzere..." yazan Eğiticiler isimli bir not bırakırlar. Yönetmen Hans Weingartner gerilim unsurları üzerine, isyanın içinde gençlerin yeri ile ilgili muhteşem bir tartışma platformu kuruyor.

eminuk profile photo
eminuk
Devrimci hareketi dibine kadar göreceğiz, kapitalizme vurdukları darbelerle dört köşe olacağız diye düşünüp izleyecek olanlara tavsiye etmiyorum. Çünkü film daha çok insani ilişkiler üzerineydi kanımca. Şu afişte gördüğünüz üç gencin ikilemleri, kırgınlıkları, kendileriyle olan çatışmaları ön plandaydı. Yani filmin konusunda bahsedilen küçük notlarla ders verme sahnelerinden çok göremeyeceksiniz. Ne yalan söyleyeyim ben de biraz o minvalde bir film olacak beklentisiyle izledim ama filmin yönü değiştikçe daha çok beğendim, daha gerçekçi bir yol izlediğini gördüm. Bu filmde kusursuz planları olan karizmatik devrimciler yok, bu filmde insani hatalarıyla başa çıkmaya çalışan bir yandan da inandıkları uğruna harekete geçmekte tereddüt etmeyen, karizmatik olmayı geçtim yer yer antipatik olan üç genç var. Belki de bu yüzden güzel, bu yüzden gerçekçi.
1
3 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Vaov.. Kilit bir film anlatmak ve tartışmak elbet zaman alır. Hepinizin içten içe de olsa kapitalizm, arkadaşlık v.s hakkında düşündüklerinizi yansıtan bir film olduğunu düşünüyorum. Ben beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim. "Sonunu nasıl tamamlayacaksınız?" aha da o filmlerden..
3
5 months ago
cinemarty profile photo
cinemarty
"Her yürek, devrimci bir hücredir"
Her ülke kendi tarihi ve geleceği ile alakalı böyle bir film çekmeli.
3
1 year ago
yabann profile photo
yabann
Sizi şaşırtacak bir film istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz :) Filmi izleyince '' 10 yıldır nasıl kaçırmışım bu filmi'' dedirtecek kadar iyi :)
4
2 years ago

Who liked Die fetten Jahre sind vorbei

Who wishlisted Die fetten Jahre sind vorbei

Shelves that Include Die fetten Jahre sind vorbei

Interesting content shared about Die fetten Jahre sind vorbei

^ Back to Top