District 9 (2009) poster

District 9 (2009)

Director
Country
USA
Runtime
112 minutes
Turkeywood Bundan tam otuzyıl öncesinde uzaylıla Güney Afrika'nın bir bölgesine yerleşirler ve çok geçmeden insanlar tarafından görülürler.Herkesin aklında her zamanki gibi ya bir saldırı olacak yada teknolojilerini bizlerle paylaşmaya geldi olur.Bir şirkete amaçlarının ne olduğunu öğrenmeleri konusunda görev verilir.Fakat bu şirkette onların teknolojilerine erişebilmek ve büyük paralar kazanabilmek için onların DNA sını alırlar.Çalışanlardan birine virüs bulaşınca işler karmakarışık bir hal alır.Çalışanın peşine düşen yetkililer biran önce onu bulmak isterler fakat o Yasak Bölge 9'da kendini gizlemektedir.

slymndgn profile photo
slymndgn
Senaryo olarak farklı bir film olmsası filmi diğer uzaylı filmlerinden ayırıyor ayrıyeten filmde ''Ötekikeştirme'' konusuna değinilmiş güzeldi nasıl geçtiğini anlamadım bile..
1
1 month ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Uzaylı meselesine hiç kimsenin bakmadığı bir açıdan yaklaşıyor film. Bizim bildiğimiz vurdumu indiren uzaylı modeline yerine mülteci uzaylılar gelmiş. Belgesel havasında olduğundan kendi içinde bir düzlemde ilerliyor film. Kronolojik sırayı takiben gerçekleştiriyor film. Flashbackler yerine akışkan görüntüler kullanıyor. Bu arada ben hafif bi blackwater göndermesi aldım filmde. Yani askeri alanada çok göndermede bulunuyor. Keyifli hoş bir film.
1
4 months ago
lews profile photo
lews
Diğer uzaylı filmleriden çok farklı , senaryosu akıcı ve iyi kurgulanmış bir film . Aksiyonu tadında ve eğlenceli bir yapım olmuş 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz izlerken.
1
8 months ago
mahru profile photo
mahru
kısa ropörtajlar ile anlatılan belgeselleri severler mutlaka izlemeliler..müthiş başarılı.alien gibi öldürmeye dayalı değil kurgusu sağlam..film bittiğinde ne kadar acımasız ve narsist olduğumuzun tokadı yüzünüzde kızarıyor..müzikleri ise ayrı bir övgüyü hakediyor..filmi izleyin ve wikusun yerinde olduğunuzu düşünüp insan olduğunuz için gidip kusun.belki egonuzu çıkarırsınız..bu arada mekan seçimleriyle gönderilmek istenen mesaj belli.
0
8 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Farklı bir uzaylı filmi olmuş. İzlediğim en iyi bilim-kurgu filmlerinden. Başları belgesel gibi çekilmesi filmi gerçekçi yapmış ayrıca uzaylılar da gerçekçi olmuş .
1
12 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Normalde uzaylıların böyle aleni gösterilmesi beni hep rahatsız etmiştir. bu filmdede böyle ancak hikaye o kadar güzel ilerliyorki bu sıkıntıyı kapatıyor benim için... farklı bir yaklaşım... güzel film... tavriye olunur...
2
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bilim kurgudaki uzaylı tanımını yeniden yaratan, kendine özgü renkleri ve görselliği ile çok özel bir yapım. İnsanların Tüm kötülerden daha kötü olduğu bir fantezi dünyasında köle kamplarında yaşayan uzaylılar insanlar tarafından ayrıma ve kötü muhameleye uğramaktadırlar. Neil Blomkamp'ın muhteşem uzaylı karakterleri aslında tüm ötekilerin ve ezilenlerin hikayesini farklı bir boyutta ele alan bir yapım. Küresel dünyanın mültecilerinin acı hikayelerini anlatıyor aslında. Güney Afrika ya da diğer kampların olduğu yerlerin seçimi bile oldukça ironik. Mutlaka izleyin.
0
over 1 year ago
lambayapufde profile photo
lambayapufde
uzaylı-ınsan ılıskısıne ılgınc yaklasılmıs guzel bır fılm. ınsanların bu kadar teknolojık uzaylılara hukmetmesı ayrı bır ılgınclık..
0
almost 2 years ago
Benq35 profile photo
Benq35
uzaylıların dünyanın merkezi olan New York yerine Güney Afrika'ya gelmeleri gayet güzeldi :)
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
ÇOK ORİJİNAL BİR FİLM. başarılı bir distopya örneği. bilim kurgu filmleri başka bir boyut getiriyor. uzaylı yapımlarına bambaşka bir boyuttan yaklaşıyor
0
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
Güzel, degişik, aksiyon dolu bir uzaylı filmi ancak eksik bitti sanki. En azından 2.sinin çıkmasını beklerdim
1
over 2 years ago

Who liked District 9

Who wishlisted District 9

Shelves that Include District 9

Interesting content shared about District 9

^ Back to Top