Dog Day Afternoon (1975) poster

Dog Day Afternoon (1975)

Director
Country
USA
Runtime
125 minutes
slymndgn Birinci sınıf dolandırıcı Sonny ve arkadaşı Sal, Brooklyn Bankası’nı soymaya karar verirler. Bankada yaşanan küçük aksiliklerle sinirleri gerilen ikili, bankada tüm kasaların boş olmasıyla şoka girerler. Bu esnada bankanın çevresini donatan polisler karşısında ne yapacaklarını şaşıran ikili, biraz şaşkınlıktan biraz da mecburiyetten içerideki insanları rehin almak zorunda kalırlar. Sonrasında gelişen onlarca sürpriz olay karşısında tamamen tepkisiz kalan ikili kendilerini kısa zaman içerisinde hem suçlu hem de kahraman olarak görme şansına erişirler..

Trailer not available.

lews profile photo
lews
Al pacino yine döktürmüş , filmdeki detaylar ve karakterlerin psikolojileri çok iyi yansıtılmış ekrana .Bu tarz filmlerde seyirciyi sadece oyunculuk ve senaryoyla etkileme cabası bile izlettiriyo , şimdiki gibi eksta aksiyon kasamadıkları için daha doğal filmlerden biri.
1
8 months ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Al Pacino'nun oyunculuğuna söylenecek tek bir laf yok. Ama hep benzer roller görmekten bıkmadım değil. Neyse konumuz da bu değil zaten :) Tek bir sahnede bütün film çekilmiş gibi, belki öyledir bilemiyorum. Ama bu filmi güzel yapan bu. Kameraları koymuşlar Al Pacino 2 saat boyunca konuşmuş bağırmış çağırmış ve ortaya bu şaheser çıkmış gibi. Efsanesin Al Pacino!
0
1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Attica attica!
0
over 1 year ago
birtank profile photo
birtank
bu adamın geçnlik filmleri bir harika :)
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
çekileli 40 yıl olmuş ama bugünün saçma sapan 400 filmine değer
0
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Al Pacino'nun gençlik dönemleri bir harika dostum.. En iyi filmlerinden de biri
1
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Tüm zamanların en önemli klasiklerinden biri olan Dog Day Afternoon, gerçek bir olaya dair yazılan bir makaleden esin almıştır. İzlediğim en iyi banka soygun filmi.
1
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
Genç Pacino nun işte ben buyum dediği zamanlardan ve filmlerden...İhmal etmeyin.Tony ve godfather ın Micheal ı olarak hatırlayınca biraz şaşıracaksınız sadece. Ama acımayacak:) Keyifle seyredilir Genç Pacino..:)
3
over 2 years ago

Who liked Dog Day Afternoon

Who wishlisted Dog Day Afternoon

Shelves that Include Dog Day Afternoon

Interesting content shared about Dog Day Afternoon

^ Back to Top