Dracula Untold (2014) poster

Dracula Untold (2014)

Director
Country
USA
Runtime
92 minutes
Blacklion 15 yy.'da Transilvanya toprakları III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetimi altındadır. Ülkelerini gitgide büyüyen Osmanlı tehdidine karşı ezdirmeden, barış içerisinde yaşatmak isterken beklenmedik bir tehdit ile karşılaşacaklardır. Zira Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmed, Eflak’tan Vlad’ın oğlu Ingeras’ın da aralarında olduğu 1000 erkek çocuğun alınarak Osmanlı ordusunda asker olmalarını ister. Vlad hayati bir karar aşamasına gelir. Ya oğlunu ve halkını sultana verecektir veya Türkleri yenmek için bir canavardan destek alarak, ruhunu şeytana satacaktır... Broken Tooth dağında pazarlık yaptığı şeytan ona hiçbir insanoğlunda olmayan bir gücü bahşedecektir ama o günden sonra Vlad'ın insan kanına olan susuzluğu doymak bilmeyecektir...

.SimS. profile photo
.SimS.
adı üstünde fantastik film , neden gerçekle kıyaslıyorsunuz ki ? kurgu senaryo bunlar bu kadar takılmayın ... film tarih filmi değil ki gerçeklik arıyorsunuz .. fantastik film . gerçekte zaten öyle şeyler olmadığını hepimiz biliyoruz tarih yazmış ws gerek yok bu kadar abartmaya !! filme gelirsek özellikle bir kaç görsel efekt gerçekten güzeldi , sürükleyici ve kendini izlettiren bir film , :) her izlediğimiz film gerçek değil , doğru değil kimse sizi kandırmaya çalışmıyor gerçekler her yerde rahat olun :)
1
over 1 year ago
ssiinnaann profile photo
ssiinnaann
beklentileri pek karşılayamadı :(
0
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Himmmm...Acaba fantastik mi desem, aksiyon mu, yoksa gerilim mi desem?En iyisi absurd komedi diyeyim de cuk otursun. Tamamen hayal urunu bir senaryo, turistten bile daha kotu Turkce konusan ve Turkten cok Ruslara benzeyen Osmanli askerleri, kendini William Wallace sanan bir vampir:) Bu kadari ancak bir absurd komedide olabilirdi diye dusunuyorum ve izleyip vaktinizi bosa harcamayin diyorum.
1
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
nasıl içerlenmiş bizans tohumları ama ha ha ha. Çok beğendim filmi, acizliklerini. Yarattıkları ütopyada yenebilimişler ancak zamanında yenemedikleri peygamberin işaret ettiği o büyük mübarek komutanı.
2
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Bence Türkleri yermemişler, bildiğin övmüşler. Adamın Türkleri yenmesi için anca vampir olması gerekiyor ki o zaman bile bir sürü zaiyat veriyor. Şaka bir yana hiçbir şekilde gideri yok bu filmin. Konu o kadar sığ işlenmiş ki nasıl başladı, nasıl bitti bir şey anlamadım.
1
almost 2 years ago
haijin profile photo
haijin
hollywood fantastik filmi diyordum, zaten gerçekle bir bağlantısı olmasını beklemiyordum ama dracula untold bildiğin absürd komedi çıktı. birkaç görsel efekt hariç (o da artık büyük bir olay değil zaten) elle tutulur bir tarafı olmayan bir film. hani zaten cacık olacakmış; biraz daha dikkat çeksin diye, hatta belki türkleri kızdırmak için osmanlı'yla bağlantı kurmuşlar. "ne de olsa kazıklı voyvodo vlad'ı (kendi halkını katleden vahşi psikopat) fatih sultan mehmet öldürdü! o zaman araya osmanlı'yı da sıkıştırabiliriz" demişler. çok zekice! hani tarihi taraflarını eleştirmeye girmiyorum bile, onların anlattığı osmanlı değil zira..
ayrıca artık hollywood şu şiddet, vahşet, cinayet, doğa üstü güçlere sahip katiller konularından bıksa da başka birşeyler izlesek.. bu tarz filmleri görünce uykum geliyor artık..
2
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Amerikan filmleri hep Amerika'yı anlatıyor diye (belki Amerikan filmi diyedir!!!) sürekli eleştirir insanlar, fakat nedense başka ülkeleri konuları ele aldığında da hep eleştirilir. Anlamış değilim bunu pek. Sonuçta bu bir tarih belgeseli değil insanlar neden bu kadar tarihimiz fatihimiz diyip duruyor anlamış değilim. Sadece fantastik bir film. ki Hollywood yapımı bir filmde Türkçe konuşmalar ve türk ordusu görmek hoşuma gitti. Hele ki Türkler tüm dünyaya hakim olacak gibi bir laf vardı orduyu gördüklerinde. Onun yanında en çok çocuk olayı eleştirilmiş ama bu tarih kitaplarımızda büyük başarı olarak anlatılan devşirme ve ya devşirme sistemi. Bizde tabi başarı fakat Rumen birinin gözünden pek tabiki güzel olmayacak. Filmde tarihi bir yanlış varsa Osmanlı kılıçları eğri kılıçlardır düz kullanmazlar. Herneyse filme dair konuşacak olursam da çok fevkalade değil fakat güzel, izlenebilir bir film. Bazı alanlarda efektler hoşuma gitmedi ama genel olarak iyiydi. Filmin de tarihi yönüne hiç eleştirim olmasa da sadece Onun dışında hoştu.
2
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Devamını merakla bekliyorum bu film için diyebileceğim Fatih sultan mehmet ve Osmanlılar geçmese çoğu türk izleyici filme daha yüksek puan verirdi bizim tarihimizin çarpıtılıp anlatılması ve Fatih Sultan Mehmedin ölümü falan hiç olmadı . gelecek film bize neler getirecek bakalım ..
1
almost 2 years ago
SrKjl profile photo
SrKjl
Filmde Türklerin barbarlığı ön planda diye ve çarptırılmış diye beğenmeyen çok yorum okudum ama yine de gitim izledim ki ben çok eğlendim :D Yenmek için tek seçenekleri fantastik bir güç... Görsel olarak iiyiydi ki yönetmenin ilk uzun film denemesi :)
0
almost 2 years ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Hollywood filmlerinde Türklerin terörist, barbar, asan kesen tipler olarak gösterilmesine alışkınız ama bu film aşmış. senaryoyu nasıl bir kafayla yazdılar bilmiyorum. Vampirin teki kendisine ihanet eden barbar Fatih Sultan Mehmet'i intikam için öldürüyor falan.. Bol bol sinirlendim, şaşırdım ve de kahkahalarla güldüm. Çok değişik duygular yaşattı bana bu film :) Hele ki Vlad'ın Türkçe konuşmaya çalıştığı bir sahne vardı amaaan dostlar kaçın kaçın diye bağırasım geldi.. :) demem odur ki Hobbit'te Bart'ı canlandıran 'Vlad'ı izlemek için heyecanla girdiğim filmden kocaman bir hayal kırıklığı ile ayrıldım.
9
2 years ago
Revelator profile photo
Revelator
Beyler vampir falan yok inanmayın Fatih'in kellesini aldırdığı bir psikopat tabi ordusundan kalanı kazığa oturttuktan sonra, tıpkı onun binlerce masum insana yaptığı gibi.Vlad'ın anlatacak bir zafer öyküsü yoktur gelen elçileri kazığa oturtarak öldüren kuzeydeki topraklara vurkaçlar yapan çaresizin tekidir.Osmanlı ne zaman ki üstüne yürüdü kaçıp birilerinin yanına sığınmıştır.Hoş ilk efsaneyi yaratıp kitabı yazan amca sayesinde hoş yapımlar izliyoruz.
1
2 years ago
ichabod profile photo
ichabod
Hollywood'da yeni dönemde gelişen bu tarz gişe anlayışına iyice sinirlenmeye başladım. Elinde güzel bir hikaye var. Ancak sen çok maliyetli olur diye senaryodan kısıyorsun. Sadece bir tane görseli kuvvetli sahne çekiyorsun ve piyasaya muhteşem görsel sahneler varmış gibi çıkarıyorsun. Koca filmde iki tane görsel sahne (gerçekten onlar da güzeldi) vardı. Hadi bu tamam, göz yumalım diyelim de, senaryodan da çalınır mı arkadaş? Sultan Mehmet ile Kont Vlad'ın çocukluklarından, arkadaşlıklarından, ayrılıklarından bir tane sahne yok! Oyunculara gelecek olursak Luke Ewans, Dracula için olmamış, keşke diziden Jonathan Ryhs Meyers oynasaydı. Dominic Cooper'a gelince üç beş cümle türkçe repliğin var zaten, kır kıçını da öğreniver bir zahmet demek istiyorum. Onun yüzünden dublaja gitmişler ve onun sahneleri kulak tırmalıyordu gerçekten. Filmin sonunu Matrix'e bağlamaları güldürdü, hayal ürünü fantastik bir projede Fatih Sultan Mehmedin şeker şeker cici cici anlatılmasını isteyenler kadar değil tabi ki de :))
1
2 years ago
fleabattery profile photo
fleabattery
Fragman güzel. Merakla bekliyorum.
0
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
ümitliyim...
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Son zamanlarda izlediğim en iyi fragman .. Görsel bir şölen bekliyorum bakalım inşallah yanılmayız ..
0
2 years ago
WatchZombee profile photo
WatchZombee
Artık vampir deyince aklımıza gelen ilk isimlerden olup efsaneleşmiş bir başyapıt özelliği kazanmış Dracula filminin 1931 halinde çekildiği gibi kalmasını isterdim.Bu klişeleşmiş kült filmlerin yenilerinin çekilmesi artık insanları bunaltıyor.Neden diye soracak olursanız böyle filmlerde konu her zaman aynıdır,karakterler ve özellikleri hep aynıdır,yer-mekan ikilisi asla değişmez.Ama tabiki efektler ve kalite asla kıyaslanamaz.Fakat sevdiğiniz bir şeyi izliyorsanız bunların pekde önemi yoktur.Filmde Fatih Sultan Mehmedin nasıl anlatıldığını merak ediyorum.Filmde sultan diye geçen padişahımız inşallah olumsuz bir şekilde anlatılmamıştır.Saygılar...
3
over 2 years ago

Who liked Dracula Untold

Who wishlisted Dracula Untold

Shelves that Include Dracula Untold

Interesting content shared about Dracula Untold

^ Back to Top