Dredd (2012) poster

Dredd (2012)

Director
Country
UK
Runtime
95 minutes
cinemarty Dünyanın Atom Çağı'na girdiği karanlık bir gelecekte, bildiğimiz şehirler yok olmuş ve insanlar yüz binlerce nüfuslu megapollerde yaşamaya başlamıştır. Suça karşı zerre kadar acıması olmayan polis güçleri, suçlu potansiyali gördükleri her insanı acımasızca cezalandırmaktadır. Polis şimdi hem jüri, hem yargıç hem de cellattır. Bu Yargıçların en namlısı ise, Dredd'dir. BaşYargıç'tan bir gün Dredd’e, önemli bir görev verir: Cassandra Anderson isimle yeni bir Yargıç adayı eğitim için göreve çıkartılacaktır. Dredd ve Cassandra dönemin en güçlü çetelerinden Ma-Ma'nın yönettiği dev Peach Trees Binası’ndaki bir cinayeti araştırmaya giderler. Fakat 200 katlı ve her yanının çete üyeleriyle sarıldığı bu binadan canlı çıkmaları mümkün olacak mıdır?

sabriayes profile photo
sabriayes
ne senaryo ne de atmosfer olarak orijinalinin yanına yaklaşamamış olsa da aksiyon-bilimkurgu sevenleri üzmeyecek türden.
2
2 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Son yıllarda çıkan distopik-aksiyon türünde iyi filmlerden biri. Sıkılmadan izleyebilirsiniz, özellikle uyuşturucu kullanılan sahnelerdeki slow motion efektleri çok iyiydi. Yüksek ihtimalle geleceğin orta ve geri kalmış devletleri (veya kantonlar) bu filmdekine benzer olacaklar.
0
5 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Orta halli bir film. hafif postapokaliptik hafif bilimkurgu bolca aksiyon
0
over 1 year ago

Who liked Dredd

Who wishlisted Dredd

Shelves that Include Dredd

Interesting content shared about Dredd

^ Back to Top