Dünyayi kurtaran adam (1982) poster

Dünyayi kurtaran adam (1982)

Tags
Action, Adventure, Sci-Fi
Director
Country
Turkey
Runtime
91 minutes
Ricky.McFloyd Çetin İnanç’ın artık dünya çapında üne kavuşmuş fantastik filmi Dünyayı Kurtaran Adam, iki kahraman Türk pilotunun uzaylılara karşı mücadelesinin öyküsünü hiçbir devamlılık, mantık ve estetik kaygısı gütmeksizin anlatıyor. 70’lerin Yeşilçam’ının Hollywood bilim kurgu öykülerinin düşük bütçeyle adapte edilmesiyle oluşan fantastik filmler geleneğini 'mükemmelliğe' taşıyan 1982 tarihli yapım son yıllarda tüm dünyada 'trash' film meraklılarının gözdeleri arasında girdi. Dünyayı Kurtaran Adam’ın başında Star Wars’dan alınan sahneler eşliğinde bir anlatıcının sesinden filmin nasıl bir gelecek kurgusu içinde geçeceğine dair ipuçları verir. Birbiriyle çelişen, çoğunlukla anlamsız ve bozuk cümlelerle ifade edilmiş gelecek tasvirlerinin hemen ardından dünyayı bilinmeyen güçlere karşı savunmakta olan iki kahraman Türk savaşçı Cüneyt Arkın ve Aydemir Akkaya’yı uzay araçlarının içinde görürüz. Uzay araçları hasar gören Akkaya ve Arkın terk edilmiş görünen bir gezegene - burunları bile kanamaksızın - düşerler. Kendilerine saldıran gladyatörlere karşı Raiders Of The Lost Ark’ın müziği eşliğinde kahramanca bir savaş verdiklerinde artık Dünyayı Kurtaran Adam’ın benzersiz bir fantastik yapım olduğuna eminizdir...

Trailer not available.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kalitesizliğiyle efsaneleşen film.
2
25 days ago
CANERAHMET profile photo
CANERAHMET
böyle bir filmimizde var maalesef bazı sahneler direk star wars tan bu arada
0
2 years ago
Dileks profile photo
Dileks
Beni çok güldürdüğü için bu film kara listelik olamaz, bence hak ettiği ilgiyi bulamamış bir baş yapıt!! Morali bozuk olanlar, tavsiyemdir izleyiniz bol bol gülünüz efendim :-)))
2
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
düşünün ki üstünden nereden bakarsanız 35 yıl geçmiş bir film ama hala alay ediliyor , o kadarına absürt o kadarına yav he heee dedirten bir film yoktur her halde ... 1 yumrukla 30-40 kişi devirmişliği vardır ..
1
over 2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Bir arkadaşım Türkiye'ye gelen Erasmus öğrencisine Türk filmi diye izletti çocukceğiz nefret etti. Film açarken sakın Türk filmi açmayın der oldu herkese :))
0
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Star Wars'tan sahneler, Indiana Jones'un müziği. Kendine has sahneleri de yok değil . Dünyada Shocking Videos etiketi altında pazarlanan film için Türk Star Wars’u tabiri kullanılıyor. Filmde geçen "Dünyasız insan, insansız dünya olamaz" sözü her şeyi anlatıyor :)
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
bu filme dünyanın en kötü filmi diyorlar.Bundan kötü filmler bile varken bu onun yanında güzel kalıyor..
0
over 2 years ago

Who liked Dünyayi kurtaran adam

Who wishlisted Dünyayi kurtaran adam

Shelves that Include Dünyayi kurtaran adam

Interesting content shared about Dünyayi kurtaran adam

^ Back to Top