Earthlings (2005) poster

Earthlings (2005)

Director
Country
USA
Runtime
95 minutes
Blacklion Earthlings, Shaun Monson’ın yönetmenliğini, Joaquin Phoenix ve Persia White’in anlatıcılığını, Moby’nin müziklerini yaptığı 2003 yapımı belgesel. İnsan türünün kullandığı hayvan kaynaklı ürünleri elde ederken kullandığı “insanlık dışı” yöntemleri anlatır. Pet shoplar, köpek sağlacıları ve barınaklar hakkında olduğu kadar çiftlik fabrikaları, deri ve kürk ticareti, spor ve eğlence endüstrileri, tıbbi ve bilimsel uğraşlar hakkında da derin bir araştırma sunan EARTHLINGS, gizli kameralarla ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle sadece hayvanlar üzerinden kar eden dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının uygulamalarını gün be gün anlatıyor. Güçlü, bilgilendirici ve düşünceleri gözden geçirmeye iten earthlings ; doğa, hayvanlar ve insanların ekonomik çıkarları arasındaki ilişkiyi ortaya seren şimdiye kadar çekilmiş en kapsamlı belgesel.

Sezgii profile photo
Sezgii
Gerçekten sinirim bozuldu. Belgesel boyunca tedirgin bir suratla oturdum. Ne çıkacağını tahmin edemedim. İnsanoğlunun güç gösterisi, para kazanma hırsının nerelere geleceğini, savunmasız hayvanlara dahi canavarca davranabileceğini gösteren anlamlı bir belgesel.
1
3 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
iki saattir kapının arkasında asılı duran deri ceketime bakarak özür diliyorum.
hayvanlar bize gerekli cezayı verecek.
0
9 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Acı çeken, korkunç muamelelere maruz kalan hayvan videoları çok izledim ama bu defa izlediklerim içime işledi, resmen ben de acı çektim. Görüntüler çok iyi seçilmiş, verilen bilgiler de herkesin anlayıp aklında tutabilecegi derecede basit tutulmuş. Sadece sonlara doğru lisede kompozisyonlara yapmaya çalıştığımız sonuç bölümü gibi cümleler hoşuma gitmedi.
0
1 year ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
Bundan tam 6 yıl önce doğanın sahibi olmadığımızı bana gösterip beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeme sebep olan yapım. İyi ki karşıma çıkmış diyorum her seferinde.
3
over 1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Belgesel olduğu için ön yargı ile yaklaşılmamalı. Dünya ile ilgili, doğaya ne yaptığımız ile ilgili bilinçlenmek adına çok güzel bir yapım. İzledikten sonra en az 2 saat etkisinden kurtulamama garantisi var.
Not: Eğlenmek için ya da iyi vakit geçirmek için değildir.
3
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Acı gerçekleri insanın yüzüne tokat gibi çarpan bir belgesel. Gerçekten muhteşem. İçinde Türkiye'den bir sahne olması ise oldukça üzücü.
2
2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
İnsanı , insanlığından utandıran , kan donduran bir yapım .
2
2 years ago

Who liked Earthlings

Who wishlisted Earthlings

Shelves that Include Earthlings

Interesting content shared about Earthlings

^ Back to Top