Eddie the Eagle (2016) poster

Eddie the Eagle (2016)

Tags
Drama, Sport
Director
Country
UK
Runtime
106 minutes
Ricky.McFloyd Gerçek olaylara dayanan ve efsanevi bir olimpiyat kayakçısı olan İngiliz sporcu Michael ''Eddie'' Edwards'ın hayat hikâyesinin anlatıldığı bu filmde Hugh Jackman, Taron Egertun'ın yeni akıl hocası olacak. Edwards, Calgary'de düzenlenen 1988 Kış Olimpiyatları'nda Britanya'yı kayakla atlama kategorisinde temsil eden ilk yarışmacı olarak ulusal bir kahraman hâline gelir. Edwards aslında bu başarı hikâyesinin en başında kazanması pek de beklenmeyen bir sporcudur; fon desteği bulamamıştır ve bu da yetmezmiş gibi gözlerinin hipermetrop olması sebebiyle koruyucu kayak gözlüklerinin altına ayrı bir gözlük daha takmak zorunda kalır. Bu durum atlamalar sırasında onu neredeyse tamamen kör hâle getirir. Edward 70m ve 90m atlayışlarında sonuncu olmasına rağmen basın ona bu kahramanca yenilgiden sonra Mr. Magoo lakabını takar. Kaynak: filmloverss

buketaktas profile photo
buketaktas
Harika bir hayat öyküsü. İnsan hayallerinin peşinden gitmeli .. Akıcı bir filmdi sonunda da sevinç gözyaşlarıma hakim olamadım.
3
2 months ago
muratalkas profile photo
muratalkas
keyifle izledimmmm... tavsiye edilir... 7/10
0
2 months ago
aylinaykut profile photo
aylinaykut
Hedefinden asla vazgeçmeyen Kartal Eddie'nin hayatını konu alan filmi insan kendi hayatına da rehber ediniyor. 'Gerçekten bir şeyi istersen ve çabalarsan, başarırsın.' temalı filmi -gerçek hayat öyküsünü desek daha doğru olur- hayatımızın kilit noktalarından birine alıp oturtmalı ve hedeflerimiz aklımıza geldiğinde hatırlamalıyız.
1
3 months ago
heyyybrotherr profile photo
heyyybrotherr
kesinlikle sıkılmadan izleyeceğiniz gerçek bir yaşam öyküsünü ele alan güzel bir film tavsiye edilir ;)
0
4 months ago
yakup11 profile photo
yakup11
Çokk iyidi baya güldüm eğlenceliydi tavsiye ederim .
1
4 months ago
lews profile photo
lews
Keyifli , iyi hissettiren bir spor filmi , gerçekten alıntı kahramanımız farklı türden bir azmin ve hayallerin ğeşinden koşmanın başarıdan daha önemli olduğunu güzel vurgulamış .
1
5 months ago
Logan811 profile photo
Logan811
Son zamanlarda izlediğim en keyifli filmlerden biri.. Hugh Jackman karizmasını ve oyunculuğunu konuştururken Kartal Eddie'yi canlandıran Taron Egerton ise rolünün hakkını fazlasıyla vermiş..

6
6 months ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Radio'dan sonra izlediğim en keyifli biyografi yapımı oldu. Özellikle Taron Egerton'un oyunculuğu baştan sona filmi izlemenize, filme sempati ile yaklaşmanıza neden oluyor. Tekrar tekrar izleyebileceğim için şimdiden herkese tavsiye ederim.
1
7 months ago

Who liked Eddie the Eagle

Who wishlisted Eddie the Eagle

Shelves that Include Eddie the Eagle

Interesting content shared about Eddie the Eagle

^ Back to Top