El método (The Method) (2005) poster

El método (2005)
(The Method)

Director
Country
Argentina
Runtime
115 minutes
Blacklion Film, iş başvurusunda bulunan adayları elemek için, psikologlar tarafından geliştirilen "Grönholm Metodu"nun uygulanmasını konu alıyor. Metot, iş verenlerin, iş başvurusu yapan adayları, grup dinamiği içinde gözlemlemek amacıyla hazırladığı bir dizi testten oluşuyor. Bu öyle insanlık dışı bir metot ki; iş başvurusu yapanlar önce bir odaya kapatılıyor, hepsinin ne yapması gerektiği önlerinde bilgisayar monitörlerine gelen mesajlarla belirleniyor. İçerde birbirlerini elemek için kıyasıya bir mücadelenin içine çekilen adaylar, geçmişlerinden, kişiliklerine, cinsiyetlerine kadar daha bir dolu soruya cevap bulmak zorunda kalıyor. Verilen cevaplarında doğru olması yetmiyor, adayların uyanık olması ve diğer adayları da elemesi gerekiyor. Tam anlamıyla kapitalizmin ve onun iş ahlakının dışavurumu gibi. İş hayatı bir şekilde savaş meydanına dönüştürülmeye çalışılıyor. Bu savaşta da iyi olmak dışında, düşmanlarınızı da yok etmek zorundasınız. Ancak bu şekilde şirket, elindeki tek kişilik kontenjan için sizin yeterli olduğunuza kanaat getiriyor.

Vervain profile photo
Vervain
Tek mekan, bol diyaloglu filmleri seviyorsanız kaçırmayın. Tipik Amerikan tarzı iş yaşamı, ben merkezli olmak, doğruya bile bile yanlış demek, yanındakini korumayı hiç düşünmemek hepsi var bu filmde. Oyuncular iyi gerçekten. İyi seyirler...
5
3 months ago
burcst profile photo
burcst
Rekabetçi işyerlerindeki çirkinlikleri gözler önüne sermiş..sizden nasıl kötü insan olmanızı beklediklerini; iyilik,dürüstlük,vicdan gibi kavramların olmadığı o dünyada var olabilmek için nasıl bişeye dönüşmeniz gerektiğini gayet açık bir şekilde ve başarılı oyunculuklarla anlatmış! Bravo diyorum,izlemeye değer..
9
12 months ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
mülakattaki soru tarzları, başvuranların oyunculuk becerisi, alttan alta işlenen kapitalizm eleştirisi ve sistemin insanları sürüklediği çıkarca-pragmatist-bencil ruh hali. çok iyi bir film.
6
over 2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
çok ilginç bir işe alım mülakatı . uygulayan şirket varmıdır bilinmez. film tek mekanda geçiyor .
3
over 2 years ago

Who liked El método

Who wishlisted El método

Shelves that Include El método

Interesting content shared about El método

^ Back to Top